Alternatör çıkışları seri bağlanabilir mi?

bunu böle mal gibi uğraşana kadar rotora 2 kanal açtırıp 2.5 ohmluk sargı sardırsa . ne diim yav .. işte amerikayı keşfediyorlar youtubede. tornacıya vereceği paraya gelsin ben alternatörü köküyle vereyim .
hadi çoluk çocuk bunu yiyor kabulde bizim gibi insanlara bunuda gösteriyonuz ya pes demekten başka bişi demiyorum ... ..

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
bunu böle mal gibi uğraşana kadar rotora 2 kanal açtırıp 2.5 ohmluk sargı sardırsa . ne diim yav .. işte amerikayı keşfediyorlar youtubede. tornacıya vereceği paraya gelsin ben alternatörü köküyle vereyim .
Zaman kaybı bu videoları izlemek dahi. Paşam sanki tesla da elektriği yeniden keşfediyor.

Zaman kaybı bu videoları izlemek dahi. Paşam sanki tesla da elektriği yeniden keşfediyor.
yav baba ben bu işten ekmek yiyorum 36 yıldır 12 adam yanımda ekmek götürüyor evine çocuklarımızı bu işle okutuyoruz bırakında bir şeyi bilelim allah aşkına yav . yok tornacıya gittim yok 36 mıknatıs koydum -bilmem ne . la onu yapacağına rotora 2 kanal aç 2 tane diyot koy 2 ohm sargı sar bu . sabit voltaj al . konuşmak bile zaman kaybı bisiklet dinamosunun büyüğünü yapıyor bana alternatör ddeye yav nese bananeeeeee yavvvv aman ben brice gidiyom .

hadi çoluk çocuk bunu yiyor kabulde bizim gibi insanlara bunuda gösteriyonuz ya pes demekten başka bişi demiyorum ... ..
tesla motorunda da neodyum mıknatıs var daha randımanlıymış...

yav baba ben bu işten ekmek yiyorum 36 yıldır 12 adam yanımda ekmek götürüyor evine çocuklarımızı bu işle okutuyoruz bırakında bir şeyi bilelim allah aşkına yav . yok tornacıya gittim yok 36 mıknatıs koydum -bilmem ne . la onu yapacağına rotora 2 kanal aç 2 tane diyot koy 2 ohm sargı sar bu . sabit voltaj al . konuşmak bile zaman kaybı bisiklet dinamosunun büyüğünü yapıyor bana alternatör ddeye yav nese bananeeeeee yavvvv aman ben brice gidiyom .
Bir ara emekli komiser vardı neodyum mıknatısları ile kafayı kıran. Çok komik. Bir arada ışıklar devre teorisi buldum diye ortaya fırlayan bir amca vardı Facebook ta. Umut fakirin ekmeği ama aptal fakirin malesef. Tam 100 sene öncesinden bir dergi paylaşmıştım burada forumda free enerji mıknatıs ot çöp diye. Bitmez bu muhabbetler.
https://images.app.goo.gl/yJXeqHR5cwJN8Fz97

Son düzenleme:
tesla motorunda da neodyum mıknatıs var daha randımanlıymış...
baba motor başka bişi alternatör başka bişi bu konuyu moment konusunda yazdıydım .şimdi açısal hız sinwt falan fıstık magnetik akı artıyor tork artıyor vsvs yani servomotor oluyor o torklu güçlü oluyor . biz alternatörden bahsediyoz .
https://www.kontrolkalemi.com/forum...rik-sarfiyatı-hakkında-bir-soru.146016/page-2
yanlız demorgan alakasız orda takılma oraya :)
ütü o ütü.

Asenkron motor senkron hizin ustunde bir devir sayisinda dondurulurse enerji uretir.

Gelelim ana konuya;

Peki uyartim nasil saglanacak?

Tabiki artik miknatisiyet ile.

Artik miknatisiyet kazanmis rotor harici bir mekanik kaynak uzerinden donderilince 3 faz gerilim uretir. Eger sarimlar kapasitif yukle yuklenirse artik motorumuz kendisini uyartir. Harici bir yuk baglarsaniz da yuku besler.

Malesef bu yontemde gerilimi ayarlayamazsiniz. Fakat elektrik uretmek icin en basit yapidir.

Son düzenleme:
😂

Asenkron motor senkron hizin ustunde bir devir sayisinda dondurulurse enerji uretir.

Gelelim ana konuya;

Peki uyartim nasil saglanacak?

Tabiki artik miknatisiyet ile.

Artik miknatisiyet kazanmis rotor harici bir mekanik kaynak uzerinden donderilince 3 faz gerilim uretir. Eger sarimlar kapasitif yukle yuklenirse artik motorumuz kendisini uyartir. Harici bir yuk baglarsaniz da yuku besler.

Malesef bu yontemde gerilimi ayarlayamazsiniz. Fakat elektrik uretmek icin en basit yapidir.
Büyüklüğünü kontrol edemediğin şeyi üretsen ne olur üstadım üretmesen ne.Kiçına bir de regülatör mu takacağız. Hayat lise fen dersleri ya da youtube videoları üzerinden devam etmiyor ki. Sonuçta reel fayda veren sistemler lazım insanlara.

o videolar para tuzağı haberiniz ola ikinci el araba alternatörü almak daha mantıklı olur ve püf noktasını biliyor musun? anlaşılır tasarımın çıkış noktasını anlarsın belki.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri