Aldığım lede telefon şarj başlığı taksam olur mu?

image.jpg
image.jpg

Merhabalar elim de böyle bir rgb kumandalı led var bunun bağlantı çıkışı USB nasıl bir adaptör kullanabilirim? Telefon şarj adaptörleri kurtarır mı?(10 metre led)

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bu kadar güçlü olabilecek bir adaptör bilmiyorum. En doğrusu Min 7-8 Amper verebilecek bir adaptör tedarik etmen. RGB led üzerinde her renk kanalı için max:2A ibaresi var. Toplamda 3 renk olduğundan 6Amper yapar.

Hayır dediniz ancak nasıl yapabileceğimi anlatmadınız? Yardımcı olur musunuz?
Bu kadar güçlü olabilecek bir adaptör bilmiyorum. En doğrusu Min 7-8 Amper verebilecek bir adaptör tedarik etmen. RGB led üzerinde her renk kanalı için max:2A ibaresi var. Toplamda 3 renk olduğundan 6Amper yapar.
evet efendim ve 5 volt istiyor çok özel bir adaptör olması gerekiyor sanırım.

3x4 a yazıyor 12 amper eder, yeterli mi? yani en az 12 amperden düşük besleyici tavsiye edilmiyor.

3x4 a yazıyor 12 amper eder, yeterli mi? yani en az 12 amperden düşük besleyici tavsiye edilmiyor.
Teşekkür ediyorum yardım severliğiniz için efendim.
Efendim 5-12 v arası gerilim alabildiği yazıyor 12 volt 16 amper trafo kullansam bir sorun oluşur mu? 12 A yapıyor 3*4 A dan

Son düzenleme:
Efendim 5-12 v arası gerilim alabildiği yazıyor 12 volt 16 amper trafo kullansam bir sorun oluşur mu? 12 A yapıyor 3*4 A dan
sorun olacağını sanmıyorum. yüksek amper hiç bir zaman sorun olmaz ama yüksek voltaj her zaman sorun olur. 110/240 volt gibi üniversal sanırım. 5/12 volt üniversala yakın bir durum. kullanma talimatına göre kullanılabilir.

Datasheetinde RENK başına 2A yazdığından bu akımı önermiştim. Fakat Temelde güç kaynağının Voltaj sabit fakat akımın çok daha yüksek seçilmesinde bir sakınca yoktur. Gönül rahatlığı ile 12,20Amper bir güç kaynağı kullanabilirsiniz. Güç kaynağını kaliteli seçmenizi öneririm, aksi halde ledlerin ömürleri çok kısa olur.

Ekli dosyalar

• max2a.png
    max2a.png
    126.6 KB · Görüntüleme: 4
Datasheetinde RENK başına 2A yazdığından bu akımı önermiştim. Fakat Temelde güç kaynağının Voltaj sabit fakat akımın çok daha yüksek seçilmesinde bir sakınca yoktur. Gönül rahatlığı ile 12,20Amper bir güç kaynağı kullanabilirsiniz. Güç kaynağını kaliteli seçmenizi öneririm, aksi halde ledlerin ömürleri çok kısa olur.
Anladım hocam gerilimin 5 volt olması şart o halde teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri