akım trafosu

Istediginiz boyutlarda trafolar mevcut fakat bunlar ozel uretim olduklari icin kataloglarda yer almiyorlar. Serit tiret sargilida olsa istediginiz her boyutta trafoyu ureten birkac uretici firma var ve eger bu firmalarla iletisime gecerseniz temin elde edebilirsiniz fakat sayinin dusuk olmasi fiyatin yuksek olucagini sice gostermeli cunku her bir trafo boyutlari itibari ile ayri ayri elde sarilip , elde tretlendikten sonra az 24 saat kurutulurki bu islemi uygulamakta isci maliyeti zaman faktoru bakimindan astarinin yuzunu gecicegini size simdiden soglemeli. Isterseniz size bu konuda yardimci olabilirim ama dedigim gibi eger sayi dusuk ise bence baska alternatifleri denemek sizin icin daha karli ve yararli olacaktir.

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Ben de akım trafosu arıyordum uzun süredir , sonunda buldum , entes marka akım trafosu küçük kullanılışlı gözüküyor ,210 amper primer değeri var, fakat daha deneyemedim daha doğrusu trafonun ölçüm yapabilmek için çıkışına koyulacak olan direnç değerini düşünüyorum..
Entes bu trafoyu üretiyor mu yoksa çinden mi getirtiyorlar onu da merak ediyorum.

Aslında kullanım yerine göre illa akım trafosu şart değil , lem ve teg marka akım sensörleri var 20-25 tl ye alabilirsin , uzun bir süre o sensörlerden kullanmıştım fakat benim işimi görmediği için akım trafosu arıyorum.
Farnell.com a bakarsan orada çok fazla ürün çeşitliiliği var daha oradan alışveriş yapmadım ama stokta varsa sanırım hemen gönderiyorlar stokta yoksa eğer yurtdışından gelmesini bekliyorsun.

Son düzenleme:
Entes hic bir akim trafosunu zaten kendi uretmiyorki, bu bahsettiginiz kucuk trafolari (bize hindistan diye soglemislerdi ama) cinden getiriyor, diger piyasadaki trafolarinida tapon baska bir firmaya yaptirip uzerine ismini vurduruyor zaten bu sebepten oturu Entesin akim trafolari genelde hatali ve iyi olcum yapamiyor.
Size Unitrans marka bir akim trafosu oneririm ozel uretim olarak her turlu trafoyu uretiyorlar ama dedigim gibi trafonun boyutunu istediginiz kadar kucultebilirsiniz fakat disi plastik yerine busefer tiret-bez seklinde olur bunun sebebide istediginiz boyutta kalip olmadigi icin. (Tabi eger ben en az 1000 tane alirim derseniz sanirim kalipta yapilir) Gerekli bilgileri ozelden gonderiyorum.
Saygilar

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,355
Kullanıcılar
450,216
Son üye
omerfaruk58

Yeni konular

Geri