akım sınırlama devresi çalışır mı?

Fikir vermesi amaciyla asagidaki linkteki opamp ile kurdugum devreyi inceleyiniz. Guc devresi direnci yada besleme gerilimi degisse bile devreden gecen akim sabit kalacaktir.

Temel sema sizin kurdugunuz devre ile ayniir.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/voltaj-kontrollü-jfet.117231/page-3#post-756981

evet biliyorum. ama ben çıkışa koyacağım yükü sürekli olarak değiştireceğim. 2 kablo arası yerine tek çıkış olsa iyi olur çünkü ben bu devrelerin çıkış uçlarına diyot koyarak paralel şekilde lm338 devresi ile birleştireceğim. o yüzden bu devreyi seçtim. planım bir 3 pinli switch ile bir sabit voltaj ve sabit akım moduna geçirip kullanılacak bir ayarlı güç kaynağı yapmak

Sase ortaksa zaten tek cikis vardir. Benim önerdiğim v.s. baska ywrde bu farketmezki zaten.

Tek cikis diye bir sey olmaz. Illa bir potansiyele gore bu potansiyelden yuksek veya dusuk ikinci bir potansiyel vardir. Malum arti ve eksi.

Size kolay gelsin.

daha da anlaşılır yaparsak, bana + çıkışı verecek, - yi ben ortak toprağa bağlaycağım. istediğim şey, bunun çıkışını lm338 çıkışı ile birleştirmek

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri