Aküsüz Güneş Paneli Sistemi

Katılım
9 Eki 2019
Mesajlar
1
Puanları
1
Yaş
27
Arkadaşlar merhaba. Evime güneş paneli sistemi kurmak istiyorum ancak kuracağım bu sistemde akü olsun istemiyorum. Evin 1 kw tüketimi yok. 1.25 kw lık güç üreten güneş paneli alıp yanına birde 1.5 kw lık akıllı inverter alarak bu sistemi kurmak istiyorum. Gündüz enerji ihtiyacımı güneş panellerinden gelen enerji ile akşam ise bu enerjiyi şebeke akımından çekmek istiyorum. Memleket bol güneşli ve güneşsiz gün neredeyse yok denecek kadar az. Amacım faturadan tasaruf etmek ve her yıl akülere para dökmemek. Sormak istediğim sorular şunlar;
- Bu sistemi aküsüz kullanabilir miyim? Gündüz güneşten gece şebekeden beslenerek.
- Örneğin ev içi tüketimim 1 kw ancak güneş panelinden 0.8 kw enerji geliyorsa bunun geri kalan 0.2 kw sı akıllı inverter tarafından şebekeden alınabilir mi?
- Örneğin ev içi tüketim 0.2 kw ancak güneş panellerinden 1 kw lık elektrik geliyor ve sistemde aküde yok ben bu fazla elektriği devlete satıp burdan gelir elde edebilir miyim ? (maliyeti çıkartmak için)

Lütfen bilgisi tam olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.
 

confickerbelasi

Profesyonel Üye
Katılım
25 Mar 2011
Mesajlar
2,718
Puanları
283
Olmaz o aku sarji icin uygun gucu. Verebilir.
 

testcimurat

Katılımcı Üye
Katılım
24 Mar 2010
Mesajlar
619
Puanları
58
Bahsettiğiniz sistemin adı on grid . Tamda dediğiniz gibi çalışır. Ama hatırlatmak isterim. Bu sistemler henüz kar ettirecek seviyede değil.

Kolay gelsin...
 

Sponsor Bağlantı

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
110,120
Mesajlar
776,609
Kullanıcılar
407,079
Son üye
Proteus1

Yeni konular

Üst