Akülü Vidalamada Ni-Cd Bataryayı Lityum Pille Değiştirme

cografyaci

Üye
Arkadaşlar Merhaba. Elimde Bluelight marka Ni-Cd 18V 1.3Ah şarjlı akü ve bunu şarj etmekte kullandığım 24V 1A adaptör var (Kendi orjinal adaptörü bozulduğu için internetten satın aldım). Bu şarjlı vidalama aküsü artık ömrünü tamamlamış çünkü hiç şarj tutmuyor. Ben aynı voltajda yeni ni-cd pil gurubu almaya kalksam astarı yüzünü geçiyor. Bu nedenle ni-cd pilleri şarjlı lityum pillerle değiştirmeyi düşünüyorum. Benim düşündüğüm çözüm bu. Elimdeki şarj adaptörüne uygun BMS şarj devreli nasıl bir lityum pil gurubu (kaç volt ve amperlik) tercih etmeliyim.

Ya da sizin bu konuda bana çözüm öneriniz ne olabilir.

5 adet 18650 pil ile bir batarya yapabilirsiniz.

18650 piller 3.7 volt olur (3.7x5) size 18 volt verir. Pillerin amperi ne kadar yüksek olursa o kadar iyidir.Daha uzun süre dayanır.

Amma velakin burada atlamamanız gereken yer C değeri denilen anlık akım verme kapasiteleri. Elektrik motorları kalkışta ani akım çektikleri için alacağınız pillerde bu değer yüksek olmalı (20-25-30 amper gibi) .Elinizdeki makinenin anlık çektiği akımı öğrenip ona göre pilleri temin edin yoksa sıkıntı çekersiniz.

Hali ile de 5S bir bms lazım.

5 adet 18650 pil ile bir batarya yapabilirsiniz.

18650 piller 3.7 volt olur (3.7x5) size 18 volt verir. Pillerin amperi ne kadar yüksek olursa o kadar iyidir.Daha uzun süre dayanır.

Amma velakin burada atlamamanız gereken yer C değeri denilen anlık akım verme kapasiteleri. Elektrik motorları kalkışta ani akım çektikleri için alacağınız pillerde bu değer yüksek olmalı (20-25-30 amper gibi) .Elinizdeki makinenin anlık çektiği akımı öğrenip ona göre pilleri temin edin yoksa sıkıntı çekersiniz.

Hali ile de 5S bir bms lazım.
Üstad sağolasın. Teşekkür ederim

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri