Akülü araba, çift akü bağlantı şeması

Erdal285

Üye
Merhaba arkadaşlar çift akülü Arabamızın akü bağlantı şeması doğrumudur Bağlantı şeklini doğru yapmış mıyız
85C6C0E1-D27B-4A23-B8D3-F3AD3718BC9F.jpeg

Merhaba.

Öncelikle bu bağlantı şekli yanlış. Bu şekilde arac çalışmaz. Diger taraftan akülerin ve arabanin voltaj değerlerini söylerseniz ona göre seri veya paralel bağlantı şeklini söyleriz.

Bütün kablolar buradaki kadarsa (parça arttırma olmadiysa) muhtemelen akuler seri bağlıydı.

Arac kac volt ile calisiyor 24 volt ise dogru 12 volt ise yanlis baglanti yapilmis aracin kullanma kilavuzu var ise calisma voltaj bilgisi orda yazar veya aku sarj adaptoru uzerindeki output yazisinin karsiligindaki rakam size calisma voltu hakkinda bilgi verebilir

Arac kac volt ile calisiyor 24 volt ise dogru 12 volt ise yanlis baglanti yapilmis aracin kullanma kilavuzu var ise calisma voltaj bilgisi orda yazar veya aku sarj adaptoru uzerindeki output yazisinin karsiligindaki rakam size calisma voltu hakkinda bilgi verebilir
AKÜ den bu şekilde voltaj alınmaz dolayısı ile 24 voltta yanlış 12 voltta yanlış...dikkate ederseniz pozitif kutuplar ile pozitifler birleştirilmiş ne seri olmuş ne paralel burdan çıkış alınmaz...

Merhaba arkadaşlar çift akülü Arabamızın akü bağlantı şeması doğrumudur Bağlantı şeklini doğru yapmış mıyız Ekli dosyayı görüntüle 48637
motor üzerindeki etikette (sol alt motor) 12 v yazıyor aküleriniz kaç volt

AKÜ den bu şekilde voltaj alınmaz dolayısı ile 24 voltta yanlış 12 voltta yanlış...dikkate ederseniz pozitif kutuplar ile pozitifler birleştirilmiş ne seri olmuş ne paralel burdan çıkış alınmaz...
Dogrudur dikkat etmedim

Merhaba arkadaşlar çift akülü Arabamızın akü bağlantı şeması doğrumudur Bağlantı şeklini doğru yapmış mıyız Ekli dosyayı görüntüle 48637
kirmizi ve siyah kutup baslari var onceki msj yanlis olmus dikkate almayin cikisi siyah eksi kitmizi arti olarak duzenleyin calisir

Teşekkürler cevaplar için akünün 1 tanesini yan çevirip bağladım oldu bu arada aküler 6 V 12 amper her biri

Teşekkür ederim evet öyle olmuş düzelttim sağolun

merhaba arkdaşlar.çocuğumun akülü arabasını revize etmek istiyorum.Orjinalinde arabada tek 6V motor ve 6V akü var.akü zaten perte çıktıda çalışırkende hem tek motor hemde 6V akü olduğu için pek performans vermiyordu.

Ben bir tane daha 6V motor ve 24V jel akü takmak istiyorum.Tabi akü için 24V tan 6V ta düşürücü modül alacağım.Sormak istediğim her 2 motor için ayrı ayrı 2 tanemi düşürücü modül almak gerekiyor yoksa tek yeterlimidir?Dönüştürücünün linki aşağıda mevcuttur.24V jel aküyü şarz etmek için 24V adaptör yeterlimidir.

Jel aküyü bu halde taktım arabaya çalışıyor fakat çok stabil değil ve araba aşırı hızlı gittiği için çocuk kontrol edemiyor.Zaten bi zaman sonra motor gümleyecek onun farkındayım.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Orjinal Ekipmanlar
1.Tek motor 6V
2.6V akü

Revize etmek istediğim ekipmanlar
1.Ek olarak bir 6V daha motor takmak istiyorum.
2.Akü 24V DC Jel akü.

24V to 6V modül
54242

Özellikler
  • Dijital voltaj göstergesi
  • Voltmetre hata payı: 0.05V
  • Ayarlanabilir çıkış voltajı
  • Giriş voltajı: 4.5-40V DC
  • Çıkış voltajı: 1.25-37V DC
  • Çıkış gücü 15W (20W kullanımı için alüminyum soğutucu tavsiye edilir)
  • Çıkış akımı : 3A (2A üzeri kullanımı için alüminyum soğutucu tavsiye edilir)
  • Ortalama verimlilik: %88
  • Ters besleme koruması
  • Boyutlar: 66mm * 36mm* 14mm

Uygulama Alanları
  • 12V-3.3V çevirici
  • 12V-5V çevirici
  • 24V-5V çevirici
  • 24V-12V çevirici

modül çıkış gücü 15watt çok düşük, tek motoru bile kaldırmaz gibi duruyor..

6v motor buldunuz mu..

motor ve akü, arabaya nasıl neresine ekleyeceksiniz, kaça patlayacak ...

modül çıkış gücü 15watt çok düşük, tek motoru bile kaldırmaz gibi duruyor..

6v motor buldunuz mu..

motor ve akü, arabaya nasıl neresine ekleyeceksiniz, kaça patlayacak ...
cevap için teşekkürler.o zaman motorun tam yükte kaç watt çektiğinide bulmak lazım ona göre mödül almak gerekiyor
evet aktarma dişlisi ile beraber mevcut internette var zaten.arabadada takmak için yeri var.o

Bence sistemi 12 volt aku ve 12 volt motor olarak dusunseydiniz cok iyi olurdu.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri