Akülü araba, çift akü bağlantı şeması

Erdal285

Üye
Merhaba arkadaşlar çift akülü Arabamızın akü bağlantı şeması doğrumudur Bağlantı şeklini doğru yapmış mıyız 85C6C0E1-D27B-4A23-B8D3-F3AD3718BC9F.jpeg

Ekli dosyalar

karadvt

Üye
Merhaba.

Öncelikle bu bağlantı şekli yanlış. Bu şekilde arac çalışmaz. Diger taraftan akülerin ve arabanin voltaj değerlerini söylerseniz ona göre seri veya paralel bağlantı şeklini söyleriz.

Bütün kablolar buradaki kadarsa (parça arttırma olmadiysa) muhtemelen akuler seri bağlıydı.

Arac kac volt ile calisiyor 24 volt ise dogru 12 volt ise yanlis baglanti yapilmis aracin kullanma kilavuzu var ise calisma voltaj bilgisi orda yazar veya aku sarj adaptoru uzerindeki output yazisinin karsiligindaki rakam size calisma voltu hakkinda bilgi verebilir

Arac kac volt ile calisiyor 24 volt ise dogru 12 volt ise yanlis baglanti yapilmis aracin kullanma kilavuzu var ise calisma voltaj bilgisi orda yazar veya aku sarj adaptoru uzerindeki output yazisinin karsiligindaki rakam size calisma voltu hakkinda bilgi verebilir
AKÜ den bu şekilde voltaj alınmaz dolayısı ile 24 voltta yanlış 12 voltta yanlış...dikkate ederseniz pozitif kutuplar ile pozitifler birleştirilmiş ne seri olmuş ne paralel burdan çıkış alınmaz...

Merhaba arkadaşlar çift akülü Arabamızın akü bağlantı şeması doğrumudur Bağlantı şeklini doğru yapmış mıyız Ekli dosyayı görüntüle 48637
motor üzerindeki etikette (sol alt motor) 12 v yazıyor aküleriniz kaç volt

AKÜ den bu şekilde voltaj alınmaz dolayısı ile 24 voltta yanlış 12 voltta yanlış...dikkate ederseniz pozitif kutuplar ile pozitifler birleştirilmiş ne seri olmuş ne paralel burdan çıkış alınmaz...
Dogrudur dikkat etmedim

Merhaba arkadaşlar çift akülü Arabamızın akü bağlantı şeması doğrumudur Bağlantı şeklini doğru yapmış mıyız Ekli dosyayı görüntüle 48637
kirmizi ve siyah kutup baslari var onceki msj yanlis olmus dikkate almayin cikisi siyah eksi kitmizi arti olarak duzenleyin calisir

Konu Sah
E

Erdal285

Üye
Teşekkürler cevaplar için akünün 1 tanesini yan çevirip bağladım oldu bu arada aküler 6 V 12 amper her biri

Teşekkür ederim evet öyle olmuş düzelttim sağolun

a_erdem

Üye
Merhabalar benimde açil yardımınıza ihtiyacım var başka konu acmadım ama buradan yardımcı olabilecek varmı acaba. Sorunum aliş marka akülü araç var çift akülü turbolu fren pedallı arada calışıyor arada çalışmıyordu devreyi kontrol edeyim derken karıştı bana elektrik bağlantı şeması lazım. Aküler 6 v

Ekli dosyalar

silvestir

Uzman Üye
Bunca kabloyu sökmeden önce fotoğraflarını cekmeliydin.

a_erdem

Üye
Sökmeden de ceketim ama sonuç değişmedi Maalesef motorlar calışıyor aküler sağlam anahtarlar sağlam ama çalışmıyor.

Sponsor Bağlantı

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
105,971
Kullanıcılar
393,847
Son üye
ALİMSTF

Yeni konular