Aküden Sabit 12V DC Almak

Bence bunu yapabilrseniz ideal olu dadından yenmez:D. B entegre hatta devredeki çoğu eleman araç şarj cihazında bulunur yani bir tane alıp şemaya göre değişiklik yaprsanız az maliyetle bu işin altından çıkarsınız. Birinci resimdeki devre: https://www.google.com.tr/search?q=...e.0.57j62l3.391095j0&sourceid=chrome&ie=UTF-8
cevap yukarıda :)

elektronik malzeme satıcılarının çoğunluğunda mevcut ben 100 adet SMD tip aldım dip kilifida var çıkışına bır bobinle voltaj yukseltebılıyorsun duşuruyorsun çok kullanışlı entegre
Şu anda lazım olduğundan değil ama elimizin altında bulunsun. belki lazım olur. Nereden temin edebiliriz?

Size , MC34063 ün amcasını tanıtayım :

ExpKits

----------

Akülü bir sistemde net 12.00 Vdc istese idim önce 16-18V gibi yapardım sonra 12 ye çakardım.

Step up / step down

merhaba kazım hoca tanıttığınız amca değıl dayı :)gerçekten güzel entegre ben kullanıyorum devrelerımde bu entegrenın entegreyı on/of ayağına zener uzerınden uyartım vererek akü şarj cihazı olarak mükemmel çalışıyor
Size , MC34063 ün amcasını tanıtayım :

ExpKits

----------

Akülü bir sistemde net 12.00 Vdc istese idim önce 16-18V gibi yapardım sonra 12 ye çakardım.

Step up / step down

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri