Aküden Sabit 12V DC Almak

zeki önal

Üye
herkese merhabalar.solar oanellerle 100 a aküyü şarj ediyorum.ve aynı aküden kamera sistemini ve modemi adaptörsüz (invertörkullanmadan) çalıştırmak istiyorum.akülerin voltajı güneşli günlerde 14.6v ta kadar cıkıyır. ne önerirsiniz .yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Kaç amper akım çekiyorlar? eğer 1 A nın altında ise Lm7812 var direk 12 v regülatör entegresi fiyatı da 10 15 kuruş. daha fazla ise de bu entegreleri parelel bağlasan olur mu bilmem diğer arkadaşlar yorum yaparlar.

bu lm 7812 ler 10v dc yi 12v dc ye yükseltirmi

DC. gerilimi yükselten tekil elektronik malzeme maalesef üretilmedi.Üretildiyse de biz duymadık.Birden fazla eleman kullanılarak DC. gerilim yükseltilebilir.İnverter,anahtarlamalı devreler v.s..Kolay gelsin.

herkese merhabalar.solar oanellerle 100 a aküyü şarj ediyorum.ve aynı aküden kamera sistemini ve modemi adaptörsüz (invertörkullanmadan) çalıştırmak istiyorum.akülerin voltajı güneşli günlerde 14.6v ta kadar cıkıyır. ne önerirsiniz .yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

14.60 volt akü değeriniz şarj sırasında geçici görünen bir değerdir!
14.60 volt değerinde akü değeri kalıcı olamaz!
Bu değer şarjdan kesilince 13.20 voltta kalır,biraz kullanılınca da 12.60 değerine çok hızlı düşer.
12 volt dc. ile çalışan tüm harici 12 volt dc. girişi olan aşağı yukarı tüm elektronik cihazların 12.0-13.20 volt dc.aralığında bir çalışma toleransı vardır.Giriş kısmında bu fazlalık değeri özel regüle devresiyle 12.0 volt dc.standardına indirilmiş olur.
Akü gerilimi 12.6-12.0 arasında 12.0-10.5 arasında fazla deşarjda kademeli olarak iner.
10.0 volta inmiş ve bu değerde uzun süre kalmış bir akü kullanılamaz hale gelmiş,tamamıyle sulfatlanmış (Blok PbSO4 olup),sağır (Şarj tutmaz) olmuş demektir!
12 volt dc. ile girişi olan modem ve video kamerada,solar panelin düzenli olarak bir regülasyonla şarj ettiği bu 100 amper,12 voltluk şarjlı akü kullanılabilir.
Kolay gelsin.

çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.sagolun varolun . akülerden yaklaşık 15 mt uzağa 6mm2 kablo çekmiştim.hat sonunda 9 v ta düştü.bende modemi ve kameraları şimdilik direk bağladım .çalışıyor

mc34063a bu entegreyle 5 voltu 12 vol a yukseltebılırsın

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri