ben elektrik teknikeriyim baya araştırma yaptım ama bi türlü bulamadım

m3= 100.Xo/3.V² Formülünde

3x240+120mm2 ALVINAL (NAYY) kablonun Xo değerini örnek olarak hesaplarsak şimdi;

Xo = 2.π.f.L = 2 x 3,14 x 50(Hz) x L (HES KABLO KATALOĞUNA BAKTIĞIMDA "iletken DC Direnci" VAR bunu mu kullanacağız L değerini kablo katoloğundan bulamıyorum) bi yardımcı olur musunuz ?

3x240+120mm2 ALVINAL (NAYY) kablonun 3 fazda "m katsayısı" nı bulmaya çalışıyorum ama bulamıyorum

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
L değerini kablo katoloğundan bulamıyorum) bi yardımcı olur musunuz ?

Kabloların kataloglarında L değeri değilde XL değeri verilir. Bahsettiğiniz kablo için aşağıdaki tablodan faydalanabilirsiniz. Tabloya baktığımızda 240'lık çok damarlı kablonun 1 km'sinin reaktansı X0= 0,073 ohm.

SLM..AGDH1v1 Programı için sayfa koruma şifresini paylaşabilirmisiniz..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çok eskiden kayıtlı bir program.O isimle arar-
sanız,belki,şifresizine rastlayabilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…