Acil! insan hayatı söz konusu.

Selamun aleykum değerli ustalar. Bir yurdun elektrik bahçe aydınlatması sıkıntılı bir kaç işlem yapılmış. Panoda kacak akımın üstünden değil. Kaçak akım röesinin, ve sigortaların altindan atlama yapılmış.ve üstleri boş. Bahçe aydınlatması için
20220514_192120.jpg
20220514_192026.jpg
20220514_175655.jpg
10 amperlik sigorta varmış sürekli atiyormus bende gidip b25 amper taktım. Bulaşık yıkayan abla çarpıldı. Ve sigortayı açınca abla çarpılıyor su hattında elektrikli var.. Kapatınca herhangi bişey olmuyor bana yardımcı olurmusunuz. Yapılması gereken işlem nedir? Allah aşkına insan hayatı söz konusu.
20220514_175648.jpg
İnsan hayati söz konusu
20220514_175642.jpg

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Selamun aleykum değerli ustalar. Bir yurdun elektrik bahçe aydınlatması sıkıntılı bir kaç işlem yapılmış. Panoda kacak akımın üstünden değil. Kaçak akım röesinin, ve sigortaların altindan atlama yapılmış.ve üstleri boş. Bahçe aydınlatması içinEkli dosyayı görüntüle 87568Ekli dosyayı görüntüle 87569Ekli dosyayı görüntüle 87570 10 amperlik sigorta varmış sürekli atiyormus bende gidip b25 amper taktım. Bulaşık yıkayan abla çarpıldı. Ve sigortayı açınca abla çarpılıyor su hattında elektrikli var.. Kapatınca herhangi bişey olmuyor bana yardımcı olurmusunuz. Yapılması gereken işlem nedir? Allah aşkına insan hayatı söz konusu. Ekli dosyayı görüntüle 87571 İnsan hayati söz konusuEkli dosyayı görüntüle 87572

güzel kardeşim böyle mesaj mı yazılır böyle yardım mı istenir allah aşkına.. bi ustan bi bilenin yokmu yakın çevrende. yoksa böyle biri kapat sigortayı başka bi elektrikçi çağırsınlar.

Selamun aleykum değerli ustalar. Bir yurdun elektrik bahçe aydınlatması sıkıntılı bir kaç işlem yapılmış. Panoda kacak akımın üstünden değil. Kaçak akım röesinin, ve sigortaların altindan atlama yapılmış.ve üstleri boş. Bahçe aydınlatması içinEkli dosyayı görüntüle 87568Ekli dosyayı görüntüle 87569Ekli dosyayı görüntüle 87570 10 amperlik sigorta varmış sürekli atiyormus bende gidip b25 amper taktım. Bulaşık yıkayan abla çarpıldı. Ve sigortayı açınca abla çarpılıyor su hattında elektrikli var.. Kapatınca herhangi bişey olmuyor bana yardımcı olurmusunuz. Yapılması gereken işlem nedir? Allah aşkına insan hayatı söz konusu. Ekli dosyayı görüntüle 87571 İnsan hayati söz konusuEkli dosyayı görüntüle 87572
Fotoda K.A.R degerleri cok belli olmuyor. By pass ettiklerine gore k.a.r attigi icin yapmışlardır. Öncelikle tüm dagitimlar k.a.r girildikten sonra yapilmali. İfadenize göre topraklamada sorun var. Govdeye elektrik kaçıran cihazlar da var kuvvetle muhtemel. Buna göre calisma yapılmalı. Sayin @kocamanusta 'nin da belirttigi gibi bilgi birikiminizi aşiyorsa profesyonel yardim alin.

Suyla temas eden bulaşık makinesi, çamaşır makinesi gibi cihazları kontrol edin(motorlu, rezistanslı ne varsa), gövdeye kaçak durumu var .
Aklıma gelen senaryo kaçak azdı arada KAR atıyordu bypass edildi bir süre gitti, sonra sonra gövdeye kaçak arttı(kısa devre durumları oldu belki rezistans , motor) bu sefer sigorta devreye girdi o da attı sizde ezbere 25 amper taktınız ölçmeden ,gövdeye kaçak arttı 25 amper hemen atmadı tabi, bütün su tesisatı elektrik akımıyla tanıştı borularda plastik , eski galvaniz boru olsa belki azalır etkisi diye uzar bu .Tesisi bilen biriyle tespit yapın arızayı tespit edene kadar akımı kesin, emin olmadan işlem yapmayın , kolay gelsin.

Sadece elektrik çarpmasından dolayı bu memlekette günlük 3-5 bin insanın ölüyor olması lazım. Corona verileri gibi buda saklanıyor herhalde! Tavsiye olarak verilebilecek ise, ceyrancı dan ziyade elektrik ustası bulmanız. Bir yerlerde kaçak var oyüzden role yi iptal etmişler. Suçsuz günahsız insanların sağlığını düşündüğünüz için tebrik ederim

Evet insan hayatı söz konusu. Bu nedenle işinin ehli bir elektrikçi bu sorunla ilgilenmeli. İşinin ehli olmayanlar bu şekilde forumlarda yardım isterlerse can ve mal kaybına neden olabilirler. Bu nedenle elektrikçi çağırıp baktırın. İşinin ehli bir elektrikçi bu sorunu çözümü için foruma konu açmaz. Orayı burayı kurcalayarak kimsenin canını malını riske atmayın.

Bilgiye ulaşmak artık çok kolay hale geldi internet sayesinde. Bilgiye ulaşmak çok güzel bir şey ama ulaşılan bilgiyi hazmedip degerlendirebilecek bünye herkeste olmadığı halde malesef öyle gösteriliyor. Bak kolay sende yaparsın, şurasıni sök, burasını sık. Olmazsa usta çağır. Çok da para istememeli. Zaten yaptığı iş ne ki? Yapılan işin bilgisine sahip olmak o işi kendinin de yapabileceği, yapanların da çok para isteyen dolandirici olduğu hissiyatını veriyor. Dehşet ül vahşet kapitalizmin her bünyeyi kandırıp onu koyun gibi sağacak planları var malesef.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri