Ac motor ve hız kontrol (dimmer) öneri??

eskici09

Üye
Merhabalar, arkadaş bahçesine konveyör koyacak fakat tek fazlı abonelik var . Bi kaç sorum olacak: (ÖNCELİĞİMİZ MALİYETİN AZ OLMASI) Sanırım konveyör 3kw ya da 4kw motor olacak. Trifaze motoru daimi kondansatör bağlayıp monofaze çalıştırsak anma gücü düşecek ama daha önce böyle bi durumda çalıştıran var mı ihtiyacı ne oranda karşılar ? Yada monofaze redüktörlü bir motor almak mı gerekir. ?? Ayrıca redüktör yerine ve daimi kondansatör yerine monofaze hız kontrol cihazı almak daha mantıklı ama maliyeti nasıl olur ? ve bu internette 6000w/220v şeklinde ac motor hız kontrol cihazları/dimmer var bunlar nasıldır iş görüyor mu ? ac motora zararı var mı ? teşekkürler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bence, tek faz giriş (220 volt) 3 x 220 volt çıkışlı , hız kontrol cıhazı almak daha uygun. Motor gucunde kayıp olmaz. Tek fazlı cıhazlarda genelde, 2.2 kw.a kadar oluyor bılıyorum. Ust degerını hiç kullanmadım. Fırma kataloguna bakmak gerek.

https://yolcuendustriyel.com/delta-hız-kontrol-urunleri?page=2
Uç fırma lıstelerıne baktım. 2.2 kw. en ust deger. Fıat olarak yukardakı adres en düşük fıat. (yerlı firma)

Son düzenleme:
Bence, tek faz giriş (220 volt) 3 x 220 volt çıkışlı , hız kontrol cıhazı almak daha uygun. Motor gucunde kayıp olmaz. Tek fazlı cıhazlarda genelde, 2.2 kw.a kadar oluyor bılıyorum. Ust degerını hiç kullanmadım. Fırma kataloguna bakmak gerek.

https://yolcuendustriyel.com/delta-hız-kontrol-urunleri?page=2
Uç fırma lıstelerıne baktım. 2.2 kw. en ust deger. Fıat olarak yukardakı adres en düşük fıat. (terlı firma)
Peki gelen tek fazı 3 faz olarak abonelik istediğimizde ne gibi fiyatlarla karşılaşıyoruz neler gerekiyor?

Kullanacagınız guce göre çizilmiş proje ve onaylanması. 3 fazlı gücünüze göre tesısat ve kabulü vs vs

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri