AA Gerilimi DA Gerilime çeviren entegre arıyorum.

Extremee

Paylaşımcı üye
Bu tarz entegreler olduğunu biliyorum önceden araştırmıştım benim aradığım 0 - 4 volt alternatif akım gerilimi doğru akım gerilimine çeviren sağlam hassas bir entegre arıyorum.

Yorumlarınızı eksik etmezseniz sevinirim.

hayır ben köprü diyot v.s. deyil hassas çalışmak için entegre istiyorum . bu konu hakkında bilgisi olanlar ne demek istediğimi açık bir şekilde anlamıştır.

diyotlu bir devre 200milivolt altı gerilimleri doğrultamazlar. ve kayıpları fazladır.

Ben tam doğrultma hassas opamp devresi kullanıyordum fakat entegreye geçmeyi düşünüyorum bu katagoride önericeğiniz entegre arıyorum.

RMS ac-dc converter yapıcaksınız heralde. ac gerilimi ölçmekmi istiyorsunuz? eğer öyleyse OP07 opamp ile rms ac-dc converter diye aratırsnız şema çıkacaktır. ben uzun zaman önce yapmıştım.

evet rms ac-dc converter yapıcam
evet ac gerilim ölçmek istiyorum

Sölediğiniz şekilde aradım bir şeyler çıktı araştırıyorum. bakıyorum,

AD736JN Entegre, AD736JN Entegre Online Elektronik Komponent Tüm ad Serisi Entegre Çeşitleri Ve Fiyatları, DİRENC.NET / Türkiyenin elektronik kompanent satış sitesi., , , ad serisi entegreler, AD - SERİSİ

bu tarz hazır entegre arıyorum olduğunu biliyorum

0 - 4 volt arası arıyorum

bu tarz entegreler ölçüm aralıkları belirli oluyor

0-200milivolt
5-10volt gibi

benim aradığım 0-4volt yardımcı olursanız sevinirim.

Analog devices tan ad636 -200mv input range yada lineer tech ten LTC1967 giriş voltajlarına uygun olması açısından ac sinyalini gerilim bölücü dirençler ile bölüp adc okumasında böldüğün kadar çarparak sonucu net alırsın.

evet main loop hocam bende bu tarz bir araştırma yapmıştım lakin biraz teorik hesaplama yaptığımda

60milivolt da üreticek benim cihazım 4 voltda üreticek.

200 milivolta düşürmek için kullanıcağım 1/20 oranında gerilim bölücü kullanmalıyım.

60 mili volt ne oldu şimdi 3 milivolt

4 volt ne oldu şimdi 200milivolt

Bende bu yüzden kullanan vardır belki diye daha geniş ölçekli bir entegre aradım.

pic ile yada başka bir adc ile yapılacaksa okuma işlemi 10 bit ile rahatıkla okunur. pic adc referansını extrnal seçip bunada 2.5v ref voltajı uygularsan çok rahat okuma yapılır.

Evet aynen bu şekilde okuma işlemi yapıyorum .

bana geniş ölçekli dönüştürmeye sahip ad entegre lazım 0 -200mv cok geniş her yerde bulabiliyorum .

Gerilim bölücü v.s. kullanmadan 0-4volt ac gerilimi 0-4volt dc gerilime çeviren entegre arıyorum

opamp ile rms konverter yapıp ad7799 ile okuma yapabilirsin

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri