aşırı endüktif ve kapasitif

teşekkür ederim arkadaşlar tense röle alıp denemek en doğrusu

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Profesyonel çözüm için EKR24k kompanzasyon rölesi 12, 18 veya daha hassas kompanzasyon için 24 kademeyi öneriyorum.

durceylan ' Alıntı:
Profesyonel çözüm için EKR24k kompanzasyon rölesi 12, 18 veya daha hassas kompanzasyon için 24 kademeyi öneriyorum.

Fakat arkadaşımızın kademe ile ilgili bir problemi yok; problemi, değişken kapasitif ve endüktif yük, bu sorunu da çözebilen tek röle Grup Arge'nin Tense rölesidir.

muratcyber ' Alıntı:
arkadaşlar sistemde aşırı kapasitif ve endüktif yazıyor ikisi beraber neden yazar
ilk öncelikle saatin modeli yani imal yılını soracam
neden mi yanılmıyorsam 2006 veya 2007 den sonra üretilen syaçların çalışmaprensipleri
tedaş tarafından üretici firmaya degiştirilmesi için talimat verilmiş. bu nedemek şimdi
2006 yılından önce üretilem sayaçlar vektörel toplama yapıyordu
.örnegin sayaç r fazından 5 kvarh endüktif
s fazından 2 kvarh endüktif
t fazınsanda 3 kvar kapasitif çeksin
2006 mantıgına göre sayaç 5+2=7 endüktif çekiyor kapsitif bunu sönümleyeceginden
7-3=4 kvarh sayacım benim 4 kvarh endüktif yazıyordu
ama yeni sisteme göere ölçümler faz faz oldugundan her fazın çektigi endüktif ve kapasitif ler sayaca faz basına yazıyor
onun için yeni çıkan sayaçlarda sistem aynı anda hem endüktif işareti hemde kapasitif işareti çıkıyor
sizin olayınız aynı şekilde benimde basıma geldiği için ben üretici firma olan maksay yetkillileri ile görüşmeler yaptım.onun için yeni üretilen sayaçlarda faz faz kontrolu oldundan sistemin aynı zamanda endüktif hemde kapasitif olabilecegini söylediler. söylediklerim dengesiz yükler için hat safada tabiki

ordan bana verilen bilgiler ısıgın da bunları sizlere aktartırıyorum.selamatle

Sn.rando ,verdiğiniz tarih yanlıştır.Doğrusu MART 2004 tür.Bu tarihten önce vektörel toplam,bu tarihten sonra her faz ayrıdır.Selametle...

Herkes istediği röleyi seçmekte özgürdür. Şu marka röleden başkası problemi çözemez diye birşey yoktur. Veya bu problemi sadece şu marka röle çözebilir gibi cevaplar yanlıştır. Ama öneride bulunabilir. Ben de EKR24k kompanzasyon rölesini öneriyorum. Aşırı endüktif ve kapasitif olayına gelince, sistemin dengesiz olmadığını iddia etmek, panoda dengesiz yükü kompanze edemeyecek kadar kondansatör de yoksa, bunu sadece şu marka röle çözebilir gibi yorumlar ve öneriler sadece güldürücüdür. Kendimizi kandırmayalım!!!

sn durceylan,roboelektronik arkadaşımızın TENSE yi önermesinin nedeni ;kapasitif in dışında endüktif değeride kullanabiliyor olmasından.bildiğim kadarıyla bu özellik başka bir markada yok.yanılıyorsam lütfen düzeltin.selametle

Sn. durceylan, benim hiçbir firma ile herhangi bir ticari anlaşmam yok, röleler hususunda, arkadaşımızın bahsettiği sorun üzerine bu problemi tek çözebilen röle'nin Grup Arge'nin Tense rölesi bildiğim kadarı ile, bunu dile getirip, arkadaşlarımızın faydalanmasını sağlamak, bunu paylaşmak da en doğal hakkımız diye düşünüyorum. İyi çalışmalar.

Kompanzasyonun temel amacı enerji kalitesini artırmak ve hatları rahatlatmak.
1. gün kapasitif yazan bir sistemi sırf cezaya girmesin diye ertesi gün sistemi endüktif yazdırmaya zorlamak doğru bir çözüm metodu değildir. Doğru olan hem endüktif hem de kapasitif yüklerin sıfıra doğru çekilmesini sağlamaktır. Reaktif yükleri minimize edersek eğer, reaktif yüklerin boşalttığı hatlara daha fazla müşteriye hizmet verilebilir. Aksi halde TEDAŞ yatırım yapmak zorunda kalacaktır. Haliyle TEDAŞ bu yatırımları yapabilmek için reaktif oranları aşan müşterilerine ceza uygulayacaktır haklı olarak!

gelecek hafta guner arkadaşımızla cihazı takıp denemeler yapacağız inşallah kurtulacağız şu işten. butun arkadaşlara teşekkür ederim verdikleri bilgilerden dolayı. çözüm olunca herkese haber vereceğim

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri