Aşırı Akım Koruma

krcsamet28

Katılımcı Üye
Arkadaşlar bir konuda bilginize ihtiyacım var. Neden motor korumada hala termik ya da manyetik koruma tercih ediliyor. Bunun yerine mikrodenetleyici tabanlı aşırı akım korumalar olsa daha geniş akım aralığında daha hassas koruma yapılamaz mı?

Diyeceğim şu ki, ben bir koruma sistemi geliştirmek istiyorum. 0 ile 100A arasında aşırı akım koruması, yüksek/düşük gerilim koruması ve faz korumasını tek aygıt ile yapmayı planlıyorum. Böyle bir şeye ihtiyaç duyulur mu, artıları ve eksileri neler olur bilgilendirir misiniz.

Bu planladığın cihazı
faz koruma rolesi fiyatına verirsen olabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Mantıklı olması çok ta önem arzetmiyor.
Fiyata ve kullanılabilirliğe bakarım.
Piyasada tutunmak istiyorsan fiyatı asgari de tutmalısın.

Mantıklı olması çok ta önem arzetmiyor.
Fiyata ve kullanılabilirliğe bakarım.
Piyasada tutunmak istiyorsan fiyatı asgari de tutmalısın.
Haklısın ancak şu an piyasaya bir şey sürme çabasında değilim. Önce kendim kullanacağım, deneylerim olumlu sonuç verirse birşeyler yaparız artık. Standard adında bir firma var. Kendi koruma rölelerini pic denetleyicisi ile imal edip pano şeklinde ihtiyaca göre yapıp satıyor. Bende böyle bir şey düşünüyorum.

Faz koruma rölesi 30 tl, benim yapmayı düşündüğüm cihazın maliyeti 60 tl sizce mantıklı mı :)

60 TL'ye 100 Amper termik kapasitesi olan elektronik altyapılı devre kesici yapmak mümkün değil. Manyetik kesmede 10 kA mertebesinde kısa devre akımlarına dayanması gerekiyor ki bu alt sınır.

Saygılar...

öncelikle merhaba bu dediğiniz cihazı yapabilirsiniz acizane watlı düşük direnç degerine sahip dirençten sistemden çekilen akımı geçirirsiniz üzerine düşen gerilimi dorultur analog karşılaştırır ona göre devreyi açar veya kapatırsınız solid state role ile çinyadan malzeme alır ucuza maledersiniz piyasaya sürersiniz para kazanırsınız yahudiler ticareti iyi bilir kayserililer ha keza bir işe başlamak bitirmenin yarısıdır piyasanın ihtiyacını iyi analiz etmek lazım. Bence sizde tam yerine yazmışsınız neden bu platformda işin içinde olan bisürü üstad var onların fikrini almak lazım olmaz vs diyenlere bence fazla itibar etme şimdiden hayırlı olsun çünkü başaran bi sürü türk firması var.

öncelikle merhaba bu dediğiniz cihazı yapabilirsiniz acizane watlı düşük direnç degerine sahip dirençten sistemden çekilen akımı geçirirsiniz üzerine düşen gerilimi dorultur analog karşılaştırır ona göre devreyi açar veya kapatırsınız solid state role ile çinyadan malzeme alır ucuza maledersiniz piyasaya sürersiniz para kazanırsınız yahudiler ticareti iyi bilir kayserililer ha keza bir işe başlamak bitirmenin yarısıdır piyasanın ihtiyacını iyi analiz etmek lazım. Bence sizde tam yerine yazmışsınız neden bu platformda işin içinde olan bisürü üstad var onların fikrini almak lazım olmaz vs diyenlere bence fazla itibar etme şimdiden hayırlı olsun çünkü başaran bi sürü türk firması var.
Denemek bana birşey kaybettirmez. O yüzden başaramayacağım kesin olsa dahi deneyeceğim.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri