9v'luk pil ile telefon şarj etmek

Merhaba arkadaşlar,
Geçenlerde YouTube da böyle bir video buldum;
Acaba böyle birşey telefona veya telefonun piline zarar verir mi?

çok güzel bir paylaşım. bence telefona zarar vermez çünkü pil 9 volt dc. araç aküsü 12 volt dc.

Ben bu tür pil ile yapılan şarj aletlerini mantıklı bulmuyorum. 9 voltluk piller 300 - 500 ma kapasite civarlarındadır.

Bu pil ile akıllı telefonlarımızı % olarak anca 5 puan şarj edebilirsiniz. DAHA FAZLA ŞARJ ETMEZ. Şarj etmeye gücü YETMEZ. Daha mantıklı projelere çözümlere gitmek lazım. Vakit kaybetmeyin. Elin yabancısı boşunamı power bank diye ürün çıkartmışlar adamların bir bildikleri var. 5000 ma 10 000 ma yada 50 000 ma lik şarj power bankları var. Neden acaba??

Hadi kolay gelsin..

Ben bu tür pil ile yapılan şarj aletlerini mantıklı bulmuyorum. 9 voltluk piller 300 - 500 ma kapasite civarlarındadır.

Bu pil ile akıllı telefonlarımızı % olarak anca 5 puan şarj edebilirsiniz. DAHA FAZLA ŞARJ ETMEZ. Şarj etmeye gücü YETMEZ. Daha mantıklı projelere çözümlere gitmek lazım. Vakit kaybetmeyin. Elin yabancısı boşunamı power bank diye ürün çıkartmışlar adamların bir bildikleri var. 5000 ma 10 000 ma yada 50 000 ma lik şarj power bankları var. Neden acaba??

Hadi kolay gelsin..
Yok hocam powerbank kullanıyorum zaten ama gereksiz veya gerekli böyle değişik projeler yapmayı seviyorum. Bi uğraş oluyo arada :)

Evet uyarmama ragmen gereksiz kismina biraz fazla giriyorsun kardesim. :);)

Teorik olarak yapilir ama ornek cep telefonunun icinde 1100 ma 2100 ma batarya var ve 300 ma lik pil ile bu bataryayi sarj etmek mantiksizliktir. Etmeyecektir zaten.

haklısınız sayın serkan 48 ama uğraşmak birşeyler yapmak bence güzel saygılarımla

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri