8 yönlü Joystik

Doctorboom

Üye
Merhabalar,

Üye olmadan önce forumdaki konuları uzun uzun inceledim.
Bir projem için bana 8 yönlü joystik gerekiyor. Bu Jimmyjib kontrol devresi gibi hassas olması gerekiyor? Normalde içerisinde youtube'de bir gencin anlatımıyla 5 TL'lik bir devre ile yapıyorlar ancak yurt dışında sadece joystick ile yapıyorlar. bunun maliyeti de 40 dolar
Türkiyede 1000 dolar. Sadece joystik 50 TL olmasına rağmen
Malum ürün proje aşamasında olduğundan dolayı çok fazla masraf etmek istemiyoruz.

Ustalarım sorum şu şekilde:
Şu linkteki ürün işimi görür mü? Yani bir yöne bastığımda, yaptığım basınca göre mi güç verir, yoksa direk gelen gücü mü aktarır.
Konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

iyi çalışmalar.
http://www.robotistan.com/XD2PA24-4-Pozisyonlu-Endustriyel-Joystick-Carpraz-Anahtari,PR-1750.html
u-endustriyel-joystick-carpraz-anahtari-29521-11-O.jpg

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Her yön için bir adet NO kontak çıkışı var, 4 yön için 4 adet NO kontak bu durumda basınca göre güç aktarımı mümkün görünmüyor.

Peki hocam Bunun için Öneriniz varmı? Devre olabilir yada farklı anahtar olabilir.

Atari joystick diye arat resimliden şemasına ulaşırsın Sn. @YaşlıUzman ın dediği gibi 4 adet anahtardan ibaret.

Atari joystick diye arat resimliden şemasına ulaşırsın Sn. @YaşlıUzman ın dediği gibi 4 adet anahtardan ibaret.

Peki bu linkteki ürün işimi görmez mi ?
http://www.robotistan.com/Pro-2-Eksen-Joystick,PR-1333.html

Resmi şu şekilde:
pro-2-eksen-joystick-31703-11-B.jpg

Açıklaması da şu şekilde:
X ve Y ekseninde 50º'lik eğim imkanı sunan bu iki eksenli joystick çeşitli robotik ve endüstriyel projelerde ve kumanda sistemlerinde kullanılabilen bir üründür. Joystick üzerindeki potansiyometreler 5K'lık olup, serbest bırakıldığı zaman orta noktaya gelecek şekildedir.
Montaj vidaları ile birlikte gönderilir.

Devrene bağlı anahtar gerekiyorsa anahtar olacak.
oyunçaklarda bunların küçüğü var fiyat $5, sony ürünü

Devrene bağlı anahtar gerekiyorsa anahtar olacak.
oyunçaklarda bunların küçüğü var fiyat $5, sony ürünü
Beni bu devre 12V Kontrol edebilir mi? yani bunu aldığımda 2 motoru kontrol edebilirmiyim? Önüne ek bir devre vs.. gerekiyormu?

Voltajdan daha önemli olan amper, resim temsili

Peki hocam şöyle Sorayım:

Şu Arkadaş Nasıl yapmış? Telefon ile görüştüm. 50 TL'ye yukarıdaki joystik'e uygun devre göndereceğini ve bunu yazılımsız yaptığını söylüyor. Biz bu devreye ulaşamaz mıyız?

Önceki mesajlarda geçtiği gibi 4 adet (kare şeklinde 1 adet) anahtardan sviçden ibaret bir şey yapacaksın, atari kolu devresini hala bulmadın araştırmadın ... hız devresi ayrı, motor gerilimi akımı nedir yoksa o da mı yok?
1272442753070_hz_myalibaba_web6_2880.jpg

LeafPro_LRG.jpg

Bu kadar yardım yeter yapan yaptı...

Forum istatistikleri

Konular
128,319
Kullanıcılar
450,155
Son üye
srtczngn

Yeni konular

Geri