8 bacaklı potansiyometre

ProtectoRR

Üye
Arkadaşlar merhabalar geçen malzemeciden malzeme alırken , potansiyometre olduğunu sanarak aldığım 8 bacaklı bir eleman var şuan elimde, işin ilginci 2 saat önce 3 bacaklı bir pot kullandım devremde ,2 si farklı tip potansiyometreler midir yada elimdeki elemanın potansiyometre olmama olasılığı var mıdır?

fotola burda^^

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2019-05-27 at 11.41.18.jpeg
    WhatsApp Image 2019-05-27 at 11.41.18.jpeg
    92.4 KB · Görüntüleme: 46
  • WhatsApp Image 2019-05-27 at 11.41.33.jpeg
    WhatsApp Image 2019-05-27 at 11.41.33.jpeg
    87.4 KB · Görüntüleme: 48
  • WhatsApp Image 2019-05-27 at 11.41.51.jpeg
    WhatsApp Image 2019-05-27 at 11.41.51.jpeg
    84.5 KB · Görüntüleme: 61
Tam da benim aradığım potansiyometredenmiş. :D
Hangi satıcıdan aldın acaba.

stereo ve anahtarlı potansıyometre. 2 adet 3 lü uç stereo, + 2 uc anahtar görevi için

ses devrelerinde mi kullanıyorsunuz bunu?
O POT, LOUDNESS uygulaması için orta pozisyondan ek çıkartılmış bir POT'tur.
Ses kuvvetlendiricilerinde volüme seviyesinin alt bölgelerindeki (seviye 4 ve daha alt) ilave uygulama ile bass kayıplarını kompanze etmek için tasarlanmışlardır.
Anlaşılması için şema ekliyorum.
LOUD.png

Şemada her kanal için 5 uçlu pot kullanılmış olup, stereo için 10 uçlu pot olacaktır.
Konu içerisindeki pot ise kanal başı 4 uçlu olup toplamda 8 ucu bulunmaktadır.

Son düzenleme:
teşekkürler bay Yamyam^^ ses işinde kullanılıyor olması iyi birşey zira yakın zamanda sesle ilgili birkaç çalışma yapma düşüncem vardı, İstabuldaysan, kadıköyde yazıcıoğlunun karşısında direnç netin olduğu halk arasında samsung binası oalrak bilinen binanın giriş katında, elektronik antikacası diyebileceğimiz bir yer var orda epey ilginç malzeme bulabilirsiniz diye düşünüyorum^^
son olarak bu arkadaş bana nerdeyse 5 liraya mal oldu :D dolandırılmış olabilme ihtimalim var mıdır acaba//:)

teşekkürler bay Yamyam^^ ses işinde kullanılıyor olması iyi birşey zira yakın zamanda sesle ilgili birkaç çalışma yapma düşüncem vardı, İstabuldaysan, kadıköyde yazıcıoğlunun karşısında direnç netin olduğu halk arasında samsung binası oalrak bilinen binanın giriş katında, elektronik antikacası diyebileceğimiz bir yer var orda epey ilginç malzeme bulabilirsiniz diye düşünüyorum^^
son olarak bu arkadaş bana nerdeyse 5 liraya mal oldu :D dolandırılmış olabilme ihtimalim var mıdır acaba//:)
Paradan ziyade amaca hizmet etmesi önemlidir.
Çünkü mili tırtırlı ve uzunluğu ideal. Bir de değeri 100K ise ddadından yinmez :D
Ben aynı potun kesik (KAMA) millisini bulmuştum. Ama ne başlık uydurabiliyorum ne de mesafeyi halledebiliyorum.
Milin uzunluğu 1.5cm olduğu için kullanımı son derece kısıtlı.
İstanbulda olsaydım o pottan 100 tene alırdım :D

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,597
Son üye
CTure

Yeni konular

Geri