75KW SÜRÜCÜYE 63A SİGORTA TAKILIRMI

ilker_kaya

Üye
arkadaşlar iş için gittiğim bir fabrikada elektrikçiler bir sürücü panosu yapıyorlar dikkatimi çeken ise 75 kw lık bir sürücüye 63A sigorta takamaları
sizce bu ne kadar doğru
bana pek mantıklı gelmedi

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
75kw motorun anılır akımı 146A civarıdır.63A sigortayla belki boşta kalkınabilir.63A sigortalı olarak iş görüyorsa demekki motor gerçekte20kw civarı iş üretiyor.Yani fazlasıyla atıl

75KW sürücüye 160-200A Kompakt şalter takcan
yok ben 15kw motor sürcem diyorsan o ayrı kolay gelsin..

çokta mantıklı değil ama bir sormak lazım bu bildikleri başka bir şeymi var. değerli arkadaşların yazdığı gibi kısa bir düz mantıkla motor kw'ının 2 katı bir akım çeker. o değerde bir sigorta ancak cihazın kendini besler.

75kw motorun anılır akımı 146A civarıdır.63A sigortayla belki boşta kalkınabilir.63A sigortalı olarak iş görüyorsa demekki motor gerçekte20kw civarı iş üretiyor.Yani fazlasıyla atıl

arkadaşa katılıyorum.

arkadaşlar o sigorta belkide sürücünün deşarj direnci için takılmıştır.sebebi de ; dirençte herhangi bir sebepten dolayı kısa devre durumu oluşursa dc bara çıkışı patlayabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,246
Kullanıcılar
450,053
Son üye
sinankulfal

Yeni konular

Geri