75 Hp dalgıç pompa için kumanda pano malzemeleri

can2121

Üye
merhaba arkadaşlar,
mümkünse 75 hp dalgıç pompa için yıldız üçgen bir kumanda panoda kullanılacak malzemeler nelerdir.
malzemeleri nasıl seçiyoruz.örnek olarak termik röle hangi amper aralığında olması gibi...
kullanılacak malz.Termik manyetik şalter,kontaktör,termik röle,otomat sigorta,kablo kesiti,vb...
şimdilikten teşekkürler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
kardeş en kısa zamanda sana yardımcı olucam beklersen

kardeş en kısa zamanda sana yardımcı olucam beklersen

arkadaşlar yardımcı olurken herhangi bir katalogtan istemiyorum
HESAP olarak nasıl elemanları şeçiyoruz bunu öğrenmek istiyorum
örneğin diyelim ki pompa 10 A çekiyorsa termik şalter ne olmalıdır
10 A mi olacak yoksa belli bir katı olacak
işallah derdimi anlatabilliyorum
teşekkürler...

KardeŞ Bence Önce Herhangİ Bİr Markanin DalgiÇ Pompa Katalogundan 75 Hp DalgiÇ Motorunun Nekadar Akim Cektİgİnİ Bul
75hp =55kw = (110 Amper) Not:bu Anma Akimidir Kuyu DerİnlİĞİ Ve Pompa Kademesİne GÖre DegİŞebİlİr

daha Sonra Sececegİn Malzemelerde Mesela Termİk Manyetİk Salterİ 110 Amperİn Bİr ÜstÜnÜ SeÇmelİsİn
termİk Secİmİ Yaparkende Termİgİ ÜÇgen Devresİne Baglayacagin İÇİn 55-60 Ampersinirlarinda
mesela Sİemens (3ua 13 32 - 63 A)secebİlİrsİn
not: ÜÇgende Termİk Üzerİne Motorun Normal Akiminin Yarisi DÜŞtÜgÜ İÇİn 110/2=55 Sinirinda Termİk SeÇİyoruz
yardimci Olabİldİysem Ne Mutlu :)

kardeş verdiğin bilgiler için teşekkürler,
ter.man.şalterin bir büyüğünü seçiyoruz tamam
termik ş. seçerken yatay,trafo,jeneratör de durum aynı mı
teşekkürler..

Daha önce bu kadar güçte bir dalgıç pompayı jeneratörle calistırmadım fakat 25 hp calıstırmıstım. jeneratör kullanıldıgı için malzemelerin hep bir üstünü seçmiştik hatta jeneratörün bile :)

kullanılacak malz.Termik manyetik şalter 300A,kontaktör 250A,termik röle 190A-220AMPER ARASI,otomat sigorta 6A,kablo kesiti 3x95MM2 AMA KABLO kesiti 100mt mesafe den fazla ise 3x120mm2 sec

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri