630 kva İçin değerler dogrumu

Nacreseng

Üye
Arkadaslar herkese merhaba
ben komp. pek bilgim yok. Yeni bir işe girdim ve işletmeye baglı farklı şant 15 kadar komp var.4 kadar cezalı işletme var daha onlara bakmadım.sozleşmeyede ekledik ne diyeyim.bugun birşeyler yaptım ama sanki birşeyler yanlış gibi.Benim og sayaç ölçülü 630 kva trafom var.gecen iki ay boyunca cezadaymış.benim rolem gepa RQ-30 ama tek faz kontrollü yapılmış .12 kademeli 1.kad 7.5 - 2.kad 10 - 3.kad 12.5 - 4.kad 10 - 5.6.7.8. kad 25 9.10.11.kad 2x25 - 12 kad. biri yanmış degiştirilmemiş sadece 25 kvar.kontrol ettim tek tek
2 gunluk degeri aldım cezada dgl suan kesin.tabi role bir ara sigortası atmış ilgilenen olmayınca yazmış dediler ve değiştirmişler ama buda kesin dgl.buğun 1. kademede sigortalardan bir fazı geçirmiyordu ve de değiştirdim yarın yeni deger alcam.şimdi öncelikle benim yuk olarak aniden yaklaşık 200 amp giriyor mesai saatlerinde bu 550-600 Amp kadar cıkıyor.8.kademem hiç görmedim cekmiyor ve de nedense bana oyle geldi göstergelerde yazan kademeler yanan ışıklarla mevcut panadoki kont birebir ustunde sayıyla işaretlenmiş ama yinede tutmuyor.rolede bu time anlamında geçikme oluyormu.role oto kontrolde sistemli çalışıyor katolagında da ayarların kendi yaptıgı acıkca yazmışlar hatta yeni kap eklenirse diyo tanımlıyor diyor.
benim sorum öncelikle bu son kademedeki 25 kvar takmalımıyım.2.neden öğle arasında falan sabit yani alt kademeler daimi degil arada girip çıkıyor yani trafo 630 kva olmasından yukte bile %3 kayıp filan en az 15 kvar gerekmiyormu..3.ne olursa olsun bu kademelerdeki sırayı düzenli azdan artana göre tekrardan düzenlemelimiyim.bilgisi olan arkadaslar yorum yaparsa sevinirim.herkese tşkler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.

Forum istatistikleri

Konular
128,321
Kullanıcılar
450,161
Son üye
Nonjekal

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri