6230 bulasık makinası arızası

ön paneli tutan 6 civatayı yıldız tor. sök. kartın üstündeki plastiğin tırnaklarını çıkar karta ulaş sökmeden önce foto. çek neyi nereden söktüğünü görmek için kartı çıkar.muhtemelen siyah röle ayağında lehim patlağı vardır.lehimleri tazele düzelir.

selamun alykum kardeşler bende arçelik 6230 bulaşık makinesi var çalışıyor ama soğuk yıkama yapıyor.birini çağırdım anakart arızası dedi 200 tl istedi bende anakart tamiri yapan bir yere götürecem.ama ön paneli yani anakarta nasıl ulaşırım.nasıl sökmeli acil yardım
kart tamirini bende yapıyorum yerim taksimde makinanın kapagını aç vidaları göreceksin panel tutan vidaları sök paneli kendine doğru çek çıkar kart plastik bir kartusun içinde kolay gelsin

makinanın neyi lazım ararsan yardımcı olurum

Moderatör tarafında düzenlendi:
ön paneli tutan 6 civatayı yıldız tor. sök. kartın üstündeki plastiğin tırnaklarını çıkar karta ulaş sökmeden önce foto. çek neyi nereden söktüğünü görmek için kartı çıkar.muhtemelen siyah röle ayağında lehim patlağı vardır.lehimleri tazele düzelir.
teşekur ederim halloldu :)

kartı değiştiirn sorun çözülecektir. ürün ısıtmadan çıkmıyor. uzun süre ısıtmada kaldığı için role kontaklarını eritiyor.

Usta arcelik 6239 ayni ariza bendede yikamada isitmiyor role yi degistirdim soguk lehimde gectim sorun devam ediyor rolenin ayaklarini kisa devre edince isitiyor kablolar ve rezistas saglam baska nereden yapabilir

Usta arcelik 6239 ayni ariza bendede yikamada isitmiyor role yi degistirdim soguk lehimde gectim sorun devam ediyor rolenin ayaklarini kisa devre edince isitiyor kablolar ve rezistas saglam baska nereden yapabilir
kart arızalı söküp gönderin tamir edip yollayayım.tel: 0536 462 18 59

ürünü teste alıp çalıştırmak gerekli.testte sorunu kendi söyleyecektir

selamun aleyküm ustalarım arçelik 6230 bulaşık makinesi var çalışıyor gibi yanı
su alıyor yıkamaya geçmiyor motor kontrol ettim kapasitor değiştirdim yeni taktım enerji veriyorum çalışıyor ama programla çalıştırıyorum su alıyor motorda tık yok yıkamaya geçmiyor.
anakart mıdır ne dir neyi kotrol etmelıyım acaba yardım lutfen

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri