5v yavas donen dc motor lazim ne almam lazim

benyamin09

Üye
Dostlar 5v ile calisan ama cok yavas donen dc motor lazim oyle bir motor var mi yoksa nasil birseyler almam lazim kontrolcu filan mi

Ne kadar bir devirde kullanılacak (RPM cinsinden)
Ne için kullanacaksınız? DC Motor da olabilir Stepper Motor da, siz ne kadar detay verlrseniz...

Ne için kullanacaksınız? DC Motor da olabilir Stepper Motor da, siz ne kadar detay verlrseniz...
Devir veremediğine göre güneş takip sistemi yapacak galiba. :)
Saat, yıldız veya güneş takip sistemi vb sistemler yapılacaksa step motor daha uygun.

Son düzenleme:
cok asiri yavas donmesi lazim cok anlamdgim icin rpm filan bsey diyemiyorum 5v ile calisan kucuk bi motor lazim hocam ornegin ucuna cubuk bagladim saniyede 1 tur anca donucek o kadar yavas

cok asiri yavas donmesi lazim cok anlamdgim icin rpm filan bsey diyemiyorum 5v ile calisan kucuk bi motor lazim hocam ornegin ucuna cubuk bagladim saniyede 1 tur anca donucek o kadar yavas
RPM denilen şey devir/dakika...

Yani size dakikada kaç tur atılacağı soruluyor. Bu yazdığınıza göre ise saniyede bir tur 60 RPM (devir/dakika( yapar.

Szin işinzi görecek şöyle bir şey yada bunun 5 volt benzeri: 6 volt 60 devir/dakika:

https://www.robotistan.com/12mm-60-rpm-dc-motor

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,194
Kullanıcılar
449,969
Son üye
kdrtkn

Yeni konular

Geri