55kw yıldız üçgen için malzeme hesabi

Arkadaşlar bu motor etiketine göre kullanmam gereken şalter ve kontaktor değerlerinde yardımcı olursanız çok sevinirim..
IMG-20180830-WA0000.jpg

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
bir motorun şebekeye yıldız/üçgen bağlanabilmesi için etiket geriliminin 380v/660v olması gerekli diye biliyorum yanlışım varsa ustalarım düzeltsin

Ustam 55kw güçteki motora direk üçgenle yol vermek hangi mantık düşünüyorum çözemedim. Açıklar mısın?

Bizim 500 kw motorlar bile direkt start.Yıldız üçgen için bazı zorunluluklar ! var.Şebekesi uygun ve bu zorunluluk yok ise,neden yıldız üçgen verilsinki.Kaldıki,softstarter varken kim neden yıldız üçgenle uğraşsınki ?

Son düzenleme:
Ya ustam boş konuşma biz bilmiyoruz sanki softstarter yada sürücü bağlamayı demekki motor çalışma şartları uygun değil havaya konuşma bilgin varsa yorum yap

aslında motor üzerindeki bilgiler sorunun cevabını veriyor. kullanacağın kontaktör en az 55kW olacak. ben olsam en az 75kW lık 3p kontaktör alırım. motorun akımı 98A . şalter olarak 160A kompakt şalter alırım. üzerinde 100~160A ayarı olur. 100A Ayarlarım. aynı zamanda termik görevi görür.

Selam. Prensip olarak termik röle, ana kontaktor ve üçgen kontaktor nominal akımın %58 i, yıldız kontaktoru de %33 u oranında secebilirsiniz. Kolay gelsin

Selam. Prensip olarak termik röle, ana kontaktor ve üçgen kontaktor nominal akımın %58 i, yıldız kontaktoru de %33 u oranında secebilirsiniz. Kolay gelsin
Tşkler hocam benim düşüncem ve hesaplarimda aynı tşkler

Ya ustam boş konuşma biz bilmiyoruz sanki softstarter yada sürücü bağlamayı demekki motor çalışma şartları uygun değil havaya konuşma bilgin varsa yorum yap

Hiç 500 kw motor gördünüzmü :rolleyes:?Ben,1100 kw da çalıştırdım.Şimdiye kadar 3500 e yakın motor çalıştırdım.Özel tahrik ! birkaç tanesi dışındakinin tamamı direkt startlıdır.Öncelikle,ÖZEL TAHRİK ne demek onu öğrenin.Bir önceki mesajımdaki kırmızı yerleride tekrar okuyun.

Son düzenleme:
bir motorun şebekeye yıldız/üçgen bağlanabilmesi için etiket geriliminin 380v/660v olması gerekli diye biliyorum yanlışım varsa ustalarım düzeltsin
kısmen yanlış üçgen bağlantı gerilimi bağlantı yapılacak Şebeke gerilimi ile aynı olmalıdır. özel birim ve tesislerde farklı gerilim grubları bazen söz konusu olabilmektedir.

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri