5 hp trifaze tarımsal sulama

merhaba geçen saçma bir soruyla gelip istediğim sonuçları alamamıştım tek tek ilerleme kararı aldım . en başta yaygın kulllanılan tarımsal sulama için panel ve sürücü hesabını nasıl yapabilirim . bununla alakalı 5 hp üzerinden ilerleyerek yardımcı olabilecek biri var mıdır ? teşekkür edeerim şimdiden

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bölgenizden birine giderseniz daha iyi bir hizmet alırsınız.Arıza ve benzeri durumlarda ortada kalmamak için.
Bazı bilgileri paylaşmadan hesaplama yapılamaz.
1-ilk yapmanız gereken ihtiyaç duyduğunuz su miktarı ne ? saat de ton cinsinden
2-ikinci kuyu çıkışında suyu direk damlama ,yağmurlama veya havuza mı basacaksın ?
3- kuyu çıkışı yataya olan mesafe nedir?
4-kuyu derinliği nedir ?
5-Kuyu su debisi nedir ?
6-kuyu çapı nedir ?
7- şebek elektriğinden destek alacak mısnız ?
8-Uzaktan kontol olacak mı ?
ÖRNEK : kuyu derinliği 150 metre su kuyu içinde 90 m kadar çıkılıyor saatlik 4 ton su verebiliyor kuyu.
su havuza boşalacak kuyu çıkışından mesafe yataya 250 dikeye 20 metre daha basacak geceleri veya güneşin yeterli gelmediği yerlerde Şebeke destekli kullanacağım kurulum sırasında nelere dikkat etmeliyim.

Uygun pompa ve kademe seçilmez neden olur ?

Kuyu debisinden büyük dalgıç atılması durumunda motor kuyu içindeki suyu erkenden bitirip yukarı basar kuyu tekrar dolasıya kadar sürekli çalışır dalgıç ve kademe arasından su aldığı için kademe soğutulmazsa zaman ile arızaya neden olur.

Solar sürücüye gelecek olursak birçok sürçü markası ve modeli var (frecon,semens ,tomman vb) ihtiyaça uygun model seçilmeli.(Dur kal bekle tekrar çalış , uzaktan kontol ,şebeke desteği vb)

Güneş panellerine gelecek olursanız piyasa farklı kalite a b c sınıfı paneller var benzer güç değerleri etiketi olsa bile 1 2 yıl dışarıda kaldım üretim verimliliklerinde farklılıklar oluşmakta. a sınıf panel tercih etmelisniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri