5 buton beş lamba

arkmurat

Üye
arkadaşlar 5 buton ve lambalı bir düzenek gerekli.yarışmada kullanmak için.bir buton kendi lambası yaktığında diğerleri kesinlikle yanmayacak.birde yanan lambalar tek bir noktadan kapatılacak.yani yarışmayı kontrol eden kişi sistemi reset edecek.bir çizim veya yazıyla yardımcı olursanız sevinirim

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
tum lambalari kesen anahtari faza, oburlerini de notre baglrainiz tamamdir.

Arkmurat devreyi sana şöyle anlatmaya çalışayım: Elektrik olan kabloyu önce bir sigortaya gir çıktıktan sonra her anahtara ayrı ayrı gir. Anahtardan her çıkışı ayrı ayrı lambaya gir. Lambadan çıkan uçları birleştirerek sigortaya girmeden direk nötr'e bağla olay tamamdır.

Her anahtar lambaları bağımsız yakacak ve söndürecek sigortada komple devre dışı bırakacaktır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkmurat devreyi sana şöyle anlatmaya çalışayım: Elektrik olan kabloyu önce bir sigortaya gir çıktıktan sonra her anahtara ayrı ayrı gir. Anahtardan her çıkışı ayrı ayrı lambaya gir. Lambadan çıkan uçları birleştirerek sigortaya girmeden direk nötr'e bağla olay tamamdır.

Her anahtar lambaları bağımsız yakacak ve söndürecek sigortada komple devre dışı bırakacaktır.

Arkadaşlar daha dikkatli okuyun.Yarışma diyor,buton diyor.Siz normal lamba devresi anlatıyorsunuz.

,

Arkadaşlar daha dikkatli okuyun.Yarışma diyor,buton diyor.Siz normal lamba devresi anlatıyorsunuz.

peugeot buyrun siz anlatın biz lamba devresi olarak anlatacağız ki oda kafayı çalıştırıp büton devresi yapsın. EE armut piş ağzıma düş. Sınıfı geçti yarın halkın içinde bu adam nasıl iş yapacak? FAZ NÖTR ALDA GÖTÜR oynayacak; sonra da hay seni öğretenin ....

peugeot buyrun siz anlatın biz lamba devresi olarak anlatacağız ki oda kafayı çalıştırıp büton devresi yapsın. EE armut piş ağzıma düş. Sınıfı geçti yarın halkın içinde bu adam nasıl iş yapacak? FAZ NÖTR ALDA GÖTÜR oynayacak; sonra da hay seni öğretenin ....

İyide madem baştan adama söyle o zaman.Ben bu kadar anlattım sen gerisini getir diye.
Ama sen sigortadan anahtardan bahsediyorsun.Adama kumanda devresi lazım.Ne işi var sigortayla anahtarla.

İyide madem baştan adama söyle o zaman.Ben bu kadar anlattım sen gerisini getir diye.
Ama sen sigortadan anahtardan bahsediyorsun.Adama kumanda devresi lazım.Ne işi var sigortayla anahtarla.
Gunay elektrik usta sorulan soruya en basit sekilde olmasi gerektigi gibi cevap vermis..polemik yaratacaginiza soruya cevap yazin o zaman.. madem kumandadan bahsediyor!

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri