400 Watt anfi çıkışları için yardım

kasimm95

Üye
Merhaba dostlar yakın bir süre önce hindistanlı bir arkadaşın paylaşmış olduğu 400wattlık bir anfi devresi ve ona bağlı bir ton kontrol devresini yaptım. devreler şuanda hazır fakat ses ve güç girişlerini tam olarak çözemedim. yardımcı olursanız sevinirim. Altta adamın yaptığı devrelerin youtube linklerini atacağım fakat hazırladığı anfi devresi youtubetan farklı fakat ton kontrol devresi tıpatıp aynısı şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• anfi.png
    anfi.png
    1.2 MB · Görüntüleme: 13
  • ton control.png
    ton control.png
    336.9 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG_20190428_173515.jpg
    IMG_20190428_173515.jpg
    283.2 KB · Görüntüleme: 12
  • IMG_20190428_173536.jpg
    IMG_20190428_173536.jpg
    290.6 KB · Görüntüleme: 12
  • IMG_20190428_173542.jpg
    IMG_20190428_173542.jpg
    285.9 KB · Görüntüleme: 16
Ton kontrol kartından bahsediyorsanız aşağıdaki görselde işaretledim.

Ses girişi sağdaki işaretli kablolar , ses çıkışı soldaki işaretli kablolar. Çıkışlar anfiye bağlanacak. 3 kablodan ortadaki şasedir. Sağ ve soldaki iki aynı renkli kablolar ses sinyal girişleri sağ ve sol kanallar.

Bu ton kontrol ve anfi devrelerini siz imal ettiniz mi?

Kolay gelsin.

ton control.png

Ton kontrol kartından bahsediyorsanız aşağıdaki görselde işaretledim.

Ses girişi sağdaki işaretli kablolar , ses çıkışı soldaki işaretli kablolar. Çıkışlar anfiye bağlanacak. 3 kablodan ortadaki şasedir. Sağ ve soldaki iki aynı renkli kablolar ses sinyal girişleri sağ ve sol kanallar.

Bu ton kontrol ve anfi devrelerini siz imal ettiniz mi?

Kolay gelsin.

Ekli dosyayı görüntüle 53786
cevap için çok teşekkür ederim. yukarıdaki youtube linkinde iki devreyi birbirine bağlıyor. Fakat bendeki anfi devresi farklı olduğu için birbirine bağlayamıyorum. Tamam bağlamak çok önemli değil ama anfiye nereden güç verip nereden çıkışını alıp ton kontrole bağlıyacağım onu çözemiyorum.

cevap için çok teşekkür ederim. yukarıdaki youtube linkinde iki devreyi birbirine bağlıyor. Fakat bendeki anfi devresi farklı olduğu için birbirine bağlayamıyorum. Tamam bağlamak çok önemli değil ama anfiye nereden güç verip nereden çıkışını alıp ton kontrole bağlıyacağım onu çözemiyorum.

Anfi devrenizin alt ve üst resimlerini eklermisiniz? Üst resmi var. Birde alt resmini eklermisiniz?. Bazı kontroller yapmam lazım. Şema parça yerleşim resmi var ama altında görmem gereken bir iki nokta var. @kasimm95

Edit devrenin en sağındaki iki büyük kondansatör var onun arkasınıda çekip eklermisiniz.

Son PCB resmi kondansatörlerin yanındaki 6 deliğin pcbdeki yeri
IMG_20190428_181335.jpg
1556464504064.jpg
1556464523190.jpg

Şimdi size bir kaç kötü bir haberim var.

Bu yukarıdaki videodaki pcb çift katlı dizayn edilmiş. Kartın üst tarafında da bakır hatlar var alt tarafında da bakır hatlar var.

ikinci konu bu imal ettiğiniz pcb bakır hatlarda kısa devreler var.

üçüncü konu size bağlantı noktalarını gösterebilirim. Ancak bu kart bu şekli ile çalışmaz malesef. Gerçekten üzgünüm çok emek vermişsiniz. :(:(

Dosyaları indirdiğiniz yerdeki "PCB layout PDF File " dosyasını buraya eklermisiniz bakıp size işaretlemelerini göstereyim.

Çift katlı olduğunu biliyorum. Ama üstte dediğim gibi anfi devresi farklı videonun altında tek katlı olarak PDF dosyasında indirme linki var. Onu inceler misiniz? Umarım boşa uğraşmamışımdır :(

Çift katlı olduğunu biliyorum. Ama üstte dediğim gibi anfi devresi farklı videonun altında tek katlı olarak PDF dosyasında indirme linki var. Onu inceler misiniz? Umarım boşa uğraşmamışımdır :(

Bağlantım nedeniyle farklı kaynaklardan dosya indiremiyorum.

Pcb nizde boş noktalar var. hat olması gereken.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edit :

Aşağıdaki resimde güç girişi ses girişi ve çıkışları belirttim. Pdf leri eklerseniz daha iyi kontrol sağlarım. Ben videodaki devreye göre yorum yaptım.

IMG_20190428_173536.jpg

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,943
Son üye
Ali4129

Yeni konular

Geri