4 tane termosifon bağlıyacağız kaçlık kablo uygun olur ana panoya mesafesi 50-60 metre var ve neler kullanmalıyım

1800 watt / 200 volt = 9 amper ( 200 volt voltaj azaldı )
1800 watt / 220 volt = 8,18 amper ( 220 volt normal )
1800 watt / 240 volt = 7,5 amper ( 240 volt voltaj yükseldi )

termosifon monofaze ise !!!
önce 50 - 60 metre voltaj düşümü hesabı ?
termosifon yerinde ( çalışır ) kaç amper çektiği ölçümü
sonrası yukarıdaki hesaplar çıkıyorsa .
termosifon başına 10 amper b tipi monofaze siğorta + faz dağılımı
tali pano ( termosifon yakınlarına ) ana siğorta b tipi trıfaze 40 amper
tali pano kaçak akım rölesi 40 amper 30mA
ana panoya siğorta b tipi trıfaze 63 amper siğorta
kablolar yüksek olmalı kofreden itibaren .

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
1800 watt / 200 volt = 9 amper ( voltaj yükseldi )
1800 watt / 220 volt = 8,18 amper ( normal )
1800 watt / 240 volt = 7,5 amper ( voltaj azadı )

termosifon monofaze ise !!!
önce 50 - 60 metre voltaj düşümü hesabı ?
termosifon yerinde ( çalışır ) kaç amper çektiği ölçümü
sonrası yukarıdaki hesaplar çıkıyorsa .
termosifon başına 10 amper b tipi monofaze siğorta + faz dağılımı
tali pano ( termosifon yakınlarına ) ana siğorta b tipi trıfaze 40 amper
tali pano kaçak akım rölesi 40 amper 30mA
ana panoya siğorta b tipi trıfaze 63 amper siğorta
kablolar yüksek olmalı kofreden itibaren .
Eline sağlık abi teşekkür ediyorum

arkadaşlar 1950 w rezistansi olan bir termosifon için kac amperlik sigorta gerekli?

arkadaşlar 1950 w rezistansi olan bir termosifon için kac amperlik sigorta gerekli?

1950 watt / 200 volt = 9.75 amper ( 200 volt voltaj azaldı )
1950 watt / 220 volt = 8,87 amper ( 220 volt normal )
1950 watt / 240 volt = 8,12 amper ( 240 volt voltaj yükseldi )

başta kaçak akım rölesi 300 mA ve 30 mA şart ,( topraklama olması gerekir . ) siğorta kutusunda zaten olması gerekiren ( Daireniz için )
diğer ( kaliteli tesisat )

termosifon özel durum !!!
termosifon içinde 16 amper kaçak akım rölesi 30mA ( extra ürün faydanızadır . )
Ark Hatası Algılama Cihazı (AFDD) . ( extra ürün faydanızadır . )
siğorta kutusundan kablo kesiti 2.5 m2 direk hat çekilmesi 16 amper b tipi kaliteli siğorta kutusuna
termosifon yanına 10 amper b tipi kaliteli siğorta .
çeşitli versiyonlar genişletilebilir .

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/10-ma-kaçak-akım-rölesi-nerden-alabilirim.129359/page-2#post-835411

kolay gelsin ,sağlıcakla kalın .

1950 watt / 200 volt = 9.75 amper ( 200 volt voltaj azaldı )
1950 watt / 220 volt = 8,87 amper ( 220 volt normal )
1950 watt / 240 volt = 8,12 amper ( 240 volt voltaj yükseldi )

Rezistanslı yüklerde voltaj düşerse akımda düşer verdiğiniz örnek yanlış.Topraklama olmayan yerlerde de kaçak akım çalışır.

Arkadaşlar verdiğiniz cevaplar için çok teşekkürler..montajı yaptım fakat kaçak akım rölesi atıyor.dün susuz çok kısa bir süre denediğimde atmamıştı.fakat montaj yapıp su doldurduktan sonra kaçak akım rölesi atmaya başladı..sigorta 16 amper..kaçak akım rölesi 40 amper.rezistans yeni internetten aldım.fakat geldiğinde kontrol ettim vida izleri var.takılıp çıkarılmış gibi..bu arada topraklamayı söküp denedim aynı..rezistans üzerindeki faz ile eksinin yerini değiştirdim yine atıyor arkadaşlar..Aceba problem nedir arkadaşlar? rezistans patlak mı?

Arkadaşlar verdiğiniz cevaplar için çok teşekkürler..montajı yaptım fakat kaçak akım rölesi atıyor.dün susuz çok kısa bir süre denediğimde atmamıştı.fakat montaj yapıp su doldurduktan sonra kaçak akım rölesi atmaya başladı..sigorta 16 amper..kaçak akım rölesi 40 amper.rezistans yeni internet aldım.fakat geldiğinde kontrol ettim vida izleri var.takılıp çıkarılmış gibi..bu arada topraklamayı söküp denedim aynı..rezistans üzerindeki faz ile eksinin yerini değiştirdim yine atıyor arkadaşlar..Aceba problem nedir arkadaşlar? rezistans patlak mı?

Cihazda kaçak akım var o zaman kaçak akım pens ampermetresi ile ölçüm yapın belli olur

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri