22 kW motor 110 mt mesafe kablo seçimi kaçlık olmali

5.5 kW 4 adet asansör var ve mesafesi ana panoya 110 mt ben oraya tek bı kablo çekip ordan 4 bölmek istiyorum bu kablo kaçlık olması gerekir benim hesabıma göre 4x16 yeterli

Kablo elektirik saftindan gidecek boru içerisinde değil

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Uygun.5x olursa,daha iyi olur.

Merhabalar Sami Bey. Bu ekteki tabloları inceledim. Direkt ve yıldız üçgende kablo kalınlıklarını farklı vermiş. Sanki yıldız üçgen olduğunda daha ince kablo ile işi halledebiliyoruz. Yanlış anlamadı isem.

Benim sistemimde;

- 11KW soft starter ile 5-6m mesafede motor için :

- 22KW inverterle kontrol yine 5-6 mesafede motor için:

hangi kabloları seçmem daha uygun olur.

Ben 11kw için 4*4,
22kw için 4*6 yeterli olur gibi düşünüyorum ama bu konularda sizin gibi daha tecrübeli arkadaşlarında yorumlarını almak isterim.

Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba.Siteye üye oldum, sizlerden behsedeceğim konu hakkında bilgi almak istiyorum.
Köy içerisindeki evimizden 200 metre uzakta bahçemiz var. Bahçeye elektrik aboneliğinde sıkıntı çıkarıyorlar.Bahçemizdeki müştemilatımızda aydınlatma lambası kahve çay makinesi buzdolabı için evimizden kablo çekmek istiyoruz. Ne gibi bir yol izlemeliyiz veya kullanacağımız kablo nasıl olmalı? teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,888
Son üye
kalemx

Yeni konular

Geri