4. Kata Su Çıkmıyor Öneriniz? Nasıl Bir Sistem Kurdurmalıyım?

aydd

Üye
maliyeti çok yüksek olmıyan önerilerinizi bekliyorum 4 üncü kata su çıkmıyor gündüzleri su yok geceler ancak geliyor . nasılbir sistem gereksinimi var bunun için . yardımcı olursanız sevinirim

( not forum başlıklarına baktım dalgıç motor su içine konuyıor diye buraya yazdım doğru yerdr inşallah )

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Depo mutlaka gerekli.İnşaat işi yapıyorsan dalgıç motor geçici ve ucuz çözümdür.Ev yada işyeri ise hidrofor gerekir.

su boru hattı üzerine direk bağlanan bir pompa gibi bir şey yokmu sanki daha ucuza çıkacak gibi ? diğer türlü depo ve hidrofor almak zorunda kalacaz

su pompaları var. belirli bir yüksekliğe kadar su pompalayabiliyor.
böyle güçlü bir pompa işinizi görür diye düşünüyorum ama dikkat edin bu sistemde hortum genişliği pompa gücüyle orantılı olmalı yoksa su 4.kata ulaşamayabilir.

eğer suyun çok basınçlı olması önemli değil ise bir benzin ve ya mazot otomatiği kullanılabilir

sana birinci tavsiyem önce 2. yada 3. kata su girişine çekvalf tak cok ucuzdur bunun görevi su yokarı çıktığında
aşağıya salmaz önce bunu dene maliyeti 5 veya 8 tl arasında olmazsa hidrofor taktırırsın. kolaygelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri