3D Printer Cnc (togi cnc project 5)

togitogi

Profesyonel Üye
Herkese selam;
Emekli oldum nihayet.Farklı bir dal ile çalışmaya devam ediyorum.Son yaptığım cnc biraz ağır oldu , her yere taşıyamıyorum.Her yere taşıyabileceğim ufak tefek işlerde kullanabileceğim bir cnc yapmaya karar verdim.Tamamen eğitim amaçlı olacağı için sağlamlık çok mühim değil.Yine değerli yorumlarınız benim için çok önemli.Hadi başlayalım ufaktan...
30mm sigma kullancağım.
X ve Y için 12mm Krom kaplı mil,
Z için 10mm Krom mil,
4 Adet Nema17 Step motor,
12V Psu,
Arduino Uno , cnc shield,A4988 Kullanmayı düşünüyorum....

Bu cnc için kendime bir örnek buldum.Yapmayı düşünenler için bu bilgileride paylaşmak isterim.3d Baskıları için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.
https://www.thingiverse.com/thing:3212133

Örnek aldığım cnc fotosu ;
bf96d58bcae84f6eab61d0f7870a533c_preview_featured.jpg

Bunun ayakları 3d printer basılıyor sanırım, parçaları satan vardı

Evet 3d ile basılıyor.Biz kendimiz basıyoruz parçaları.

Emekliliğiniz şimdiden hayırlı olsun :), eski konularda hatırladığım bir konuda tek tarafı tekerlekli cnc ye sabitleme çözümleri sorulmaktaydı.

Hocam emeklilik için erken değilmi, bir de iyi bir yerdi sanırım işyeri,hayırlı uğurlu olsun.
Bu örneğin parçaları 3d basım olarak var sanırım.

Hocam emeklilik için erken değilmi, bir de iyi bir yerdi sanırım işyeri,hayırlı uğurlu olsun.
Bu örneğin parçaları 3d basım olarak var sanırım.
50 Yaş erkenmi emeklilik için?Çok teşekkür ederim.Allah hepinize sağlık ve sıhhatle emekliliği göstermek nasip etsin inşallah.Bu arada Şirketim gerçekten iyi , emekli oldum fakat holding bünyesinde çalışmaya devam ediyorum.
Gelelim baskılara , evet bu cnc yapan bir Türk arkadaşımız ve daha önceden linkini paylaştığım thingiverse sitesinde .stl dosyalarını paylaşmış kendisi.Bizde buradan aldık ve yazdırma aşamasındayız.

Çalışmlar ne alemde abi

Herkese selam.
3D Cnc projesi tamamlanmış durumda yakında fotoları paylaşırım.Başta da söylediğim gibi çok sağlam bir cnc olmadı :) Ama cnc yazılımı grbl ve cncjs hakkında bilgi sahibi olmamı sağladı.
Şimdi yeni ve son bir cnc çalışması yapmak istiyorum.Yine internet üzeinden paylaşılmış bir cnc projesine başladım.İndy Mill.Malzemelerin çoğunu aldım.
Yakında konuyu açıp resim , fiyat vb konularında paylaşımda bulunacağım.Mekaniği neredeyse birebir aynı fakat elektronikte değişiklik yapmayı planlıyorum.
Görüşmek üzere...

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri