380 v 3 kW motoru monafaze calistirmak

berrak16

Üye
Arkadaşlar merhaba,bir marangoz tezgah desteresi var 3 faz motorlu ve devir ayarlı zannedersem fotolarini atiyorum.Bu motor monafaze sürücü ile mi çalıştırmali(etiketin de üçgen de 220 ibaresi yok) yoksa monafaze motor mu almalı?Monafaze alırsak kademe nasıl yapariz.Maliyetler ne olur?Tesekkürler
IMG-20190324-WA0001.jpeg
IMG-20190324-WA0000.jpeg

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Arkadaşlar merhaba,bir marangoz tezgah desteresi var 3 faz motorlu ve devir ayarlı zannedersem fotolarini atiyorum.Bu motor monafaze sürücü ile mi çalıştırmali(etiketin de üçgen de 220 ibaresi yok) yoksa monafaze motor mu almalı?Monafaze alırsak kademe nasıl yapariz.Maliyetler ne olur?Tesekkürler

Monofaze sürücü ile nasıl bir bağ kurdunuz anlamadım.Etikete bakınca motorun çalışma rejimi yıldız 380 yazıyor.Bu nedenle 380 volt yıldız bağlı olmalıdır.Ek olarak da çitf devirli 3-2,4 kw olarak iki farklı güç 1480-2840 olarak da iki farklı devirde çalışabilir.

Motor etiketine göre, klemensden bağlantı değiştirerek veya 1-0-2 pano sartelle,veyada, iki kontaktorle devir değişikli yapılıyor. 1500 -3000devir olmak üzere iki devirde çalışıyor. Tek fazla çalıştırmak, zor, yarıdan fazla güç kaybı olur. Tek fazlı giriş, üç 220 volt çıkışlı sürücüde işinizi görmez, çünkü motor yıldız bağlı,içersinden. Sürücü kullanıldığında üçgen bağlanabilmesi gerekirdi.

Sayın,emilyadator u okumadan,aynı anda aynı şeyleri yazmışım, demek aklın yolu bir.

Monofaze sürücü ile nasıl bir bağ kurdunuz anlamadım.Etikete bakınca motorun çalışma rejimi yıldız 380 yazıyor.Bu nedenle 380 volt yıldız bağlı olmalıdır.Ek olarak da çitf devirli 3-2,4 kw olarak iki farklı güç 1480-2840 olarak da iki farklı devirde çalışabilir.
O zaman bu motoru degistireceğiz.Ücgende 220 çalışan bir asenkron motoru sürücü ile sürecegiz ve devir ayarını da buradan yapacağız.

Neden devır ayarı gerekıyor onu anlamadım. Yavas ve/veya hızlı dıye konum var makınada. 2.2 kw. 220 volt motor alın, tek devırde kullanın, Üzerındekı motor yedek dursun...

Bu şekilde çalıştırmanız motorda ciddi güç kaybı ve verim kaybına neden olur.Yani motordan istediğiniz verimi alamazsınız.
220V luk şebekeden, monofaze 220V giriş / trifaze 380V çıkışlı bir sürücü vasıtasıyla beslemenin, motorda oluşturacağı güç ve verim kaybının nedeni nedir ?

220V luk şebekeden, monofaze 220V giriş / trifaze 380V çıkışlı bir sürücü vasıtasıyla beslemenin, motorda oluşturacağı güç ve verim kaybının nedeni nedir ?

Sıkıntı olmaz invertör gücü motor gücünü karşılıyorsa sıkıntı olmaz çalıştırılabilir.Ben motoru 1 fazlı calistiracaginizi düşünmüş tüm ondan dolayı önceki mesajimda verim ve güç kaybı olur dedim.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri