380 den 220 elde etmek

bir kere makinadaki iş güvenliği için nötr olmalı bu kesin bunun haricinde bir faz + topraktan 220 volt elde edebilirsiniz kolay gelsin

Nötr kullanmayan bir makinaya nötr çekip nereye bağlamamız gerekiyor? İş güvenliği açısından yararı ne olabilir?
Faz- toprak konusunda da, konuyu açan üye faz-toprak kullanamadığını, hatta kaçak akım kontrolü olduğunu yazmış.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
bu durumda gerilim bölücü kullanmak gerekir diye düşünüyorum,önceki sayfalarda fotoğrafla anlatılmış bu konu, 16/22 oranında iki tane direnç kullanarak gerlimi böldükten sonra 22lik dirence paralel olarak bağlantı yaparak elde edebilirsin

bu durumda gerilim bölücü kullanmak gerekir diye düşünüyorum,önceki sayfalarda fotoğrafla anlatılmış bu konu, 16/22 oranında iki tane direnç kullanarak gerlimi böldükten sonra 22lik dirence paralel olarak bağlantı yaparak elde edebilirsin
Gerilim bölücüyle o-la-maz Küçük direnç kullanırsanız çok fazla elektrik ziyan olur. Büyük direnç kullanırsanız devreye matkabı bağladığınızda direnç oranları değişeceğinden istenilen gerilime ulaşılamaz. Bu gerilim bölme yöntemi çok küçük yükler için uygulanabilir.

bncedeayrı bi nötür hattı cek kısaysa mesafe

bunun kolay bir yönü yok galiba toprağı nötr ile değiştrip korumayı iptal edeceğim galiba mecburen herkesin ve benim bildiğim basit ama yanlış olan yöntem mesajlar için herkese teşekkür

elindeki makine ne bilmiyorum ama makinenin kumanda panosunda muhakkak 380 girisli 220 cıkıslı trafo vardır makinenin kımanda panosu için çok güçlü birsey çalıstırmadıgın surece ordan alabılırsın haaa bıde motorun ucgen baglı ıse orta noktadan bır kablo cıkar al sana notur olcu aletı ıle bak ama :)

ceylan arkadaşın söyledi gibi 1faz toprak olan kullana bilirsin

en iyisi nötr hattı çekmen galiba

bence en iyisi nötr hattı çekmen

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular