30A röle ucuna 12V 3A - 5V 3A DC DC düşücürü bağlama

thorunoglu

Üye
Arkadaşlar merhaba,

Bir proje için aklıma takılan bir kaç soruyu sizinle paylaşmak istiyorum. Elimde 50 amper 12V akü var diyelim bunun ucuna 30 amper güvenlik rölesi bağlayacağım. Bu 12 Voltu 10 ayrı kanaldan 12V ve 2A olarak dağıtmak istiyorum. Ayrıca bu devreye 12V, 3 amperden 5Volt 3 ampere dc dc dönüştürücü eklemek istiyorum. Kullanacağım her çıkışın ucuna 2A ayrıca sigorta kullanacağım.

12V 3A dan 5V 3A 'ya hazır dönüştürücüler var ve fiyatları gayet makul. Bu yüzden devreyi kurmak yerine hazır alacağım. 50 A akünün çıkışına 30 koruma rölesi bağladıktan sonra sizce kullancağım 12 V 3A den 5V 3A e dc dc dönüştürücü zarar görür mü? Ayrıca bir önlem almam gerekir mi?

Ayrıca projeyle ilgili yeni fikir önerileriniz olursa açığım.

Bahsettiğim dönüştürücünün linki burada.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bence 12 volt dönüştürücününde önüne ayrı sigorta koymanızda fayda var.

Evet onu da yapacağım ancak sadece sigorta yeterli olur mu, transient voltaj oluşur mu bilemedim. Onu da zener diyotla halletmeyi planlıyorum, sizce bu tip bir uygulamada zener diyot matıklı mı? Ani gerilimleri önlemek için

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,830
Son üye
xkullanıcı45

Yeni konular

Geri