3 Fazlı Motor Yön Değiştirme Hakkında Yardım?

ogulcan35

Üye
Merhaba arkadaşlar
Bana 3 fazlı bir motorun yön değiştirme kumanda devresi lazım.Devre şöyle olacak;
3 fazlı bir motor başlama butonuna bastığımızda herhangi bir yöne dönecek,sınır anahtarına çarptıktan sonra durup zaman rölesi 5 saniye sayacak.Sonra tekrar ters yöne doğru dönecek sınır anahtarına çarptıktan sonra durup zaman rölesi 5 saniye sayacak.Bunu sürekli olarak yapacak Durdurma butonuna bastığımızda motor duracak.
Ben birkaç tane tasarlamaya çalıştım ama sınır anahtarı ve zaman rölesi ekleyemedim.

Yardımlarınızı bekliyorum..

çizim programımda amerikan normu olmadığı için alman norm ile çizdim kolay gelsin.

Devreyi amerikan normuna göre kurdum çalışıyor.
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim...

Son düzenleme:
EKTS programı ile devreyi denedim.Devre için 3 fazlı motor kullandım ama yöndeğişiminde 3 kontaktörü de motora bağlayınca kısa devre uyarısı veriyor?Şuan kurduğum devrede sadece zaman rölelerine basınca motor hareket ediyor.Start butonuna basınca hiçbir hareketlenme olmuyor.
Sorunu nasıl çözebilirim?

3 KONTAKTÖRÜ DE MOTORA BAĞLAMAYACAKSIN
K2 ve K3 sağ sol kontaktörleridir.
K1 sistem kumanda rölesidir.

Start a bastığımda motoru nasıl herhangi bir yöne hareketlendirebilirim?

ilk start vereceğin zaman 2 siviçten birinin basılı olması lazım.yani sistem ya en başta ya en sonda. güç devresini nasıl yapacağını bildiğini düşünüyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,200
Kullanıcılar
449,982
Son üye
admik

Yeni konular

Geri