3 faz yıldız-üçgen bağlantılar

Selam arkadaşlar,
Sizce 3 faz enerji kullanımının kablo kesitlerinin küçük tutulmaya çalışılmasıyla bir ilgisi olabilir mi?

gerilim düşümü hesabı formülleri lazım gönderir seniz sevinirim.220-380v aydınlatma hariç

Herhangi bir asenkron motorun bobin uçlarını dijital ölçü aleti ile ölçtüğümüzde kaç ohm direnç okumalıyız, yada sargıların sağlamlık kontrolünü buzzer kademesinde yapabiliriz değil mi ?

evet osmosİs ÖlÇÜaletİnİn buzer konumu İle motor srgilarinin sĞlamliĞini ÖlÇebİlİrİz dİye bİlİyorum, ohm ÖlÇmeye gelİnce bobİnlerİn sİpİr sayisina ve Çapina gÖre deĞİŞeceĞİnİ bİlİyorum. İyİ ÇaliŞmalar antalydan saygilar.

Sargı izolasyon direncinin,meger ile ölçülmesi en uygun metoddur.AG motorlar için,ölçülen değer 4 mega
ohmdan aşağısı problem yaratır.Sargı direnci,her güçteki motor için farklıdır.Sargı direncinin de miliohm-
metre ile ölçülmesi en sağlıklı yoldur.Buzzer kademesi,sargının sağlamlığını tespit için kullanılabilir.Mo-
tor ölçümleri için,meger ve miliohmmetre dışında kullanılan ölçü aletleri,yanlış karar verilmesine sebep
olur.

sevgili arkadaşlar benim bir sorum olacak yıldız we üçken bağlantılar hakkında,bu bağlantılarda olusan akımlarda da mı 120 derecelik faz farkı war,çözdüğüm sorularda gördüğm kadarıyla değişiyo bu nelere bağlı...
cewaplarınız için şimdiden teşekkürler....

arkadaşlar detaylı olarak yıldız - üçgen bağlantı resimleri ve anlatımlara ihtiyacım var. yardımcı olursanız sevinirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,231
Son üye
matrix96

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri