3 faz ac motor kotrol panosu

chati

Üye
arkadaslar hidrofor kontrol panosu var. bunu nasıl hazırlamamız gerekiyor.
içerisinde
3 faz sigorta, pako, 2 adet kontaktör, 2 adet termik röle ve motor faz kontrol var.

bu devrenin (veya benzer hazır bir devre şeması varsa o da olabilir) semasını gönderirseniz sevinirim.
bir de nasıl çalıştığını anlatabilir misiniz?

teşekkürler şimdiden.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Arkadaşım ! sen öncelikle motor gücünü ve çalışma prensibini yazsaydın daha açıklayıcı olurdun. 2 adet kontaktör ve 2 adet termikten bahsediyorsun. Bunlar panonun içinde demişsin. Bu malzemeler pano içinde öylece bomboş duruyormu. Önceden bir bağlantı yapılmamışmı. Şayet 3 adet kontaktör deseydin muhtemelen yıldız-üçgen motor diye düşünürdüm. 2 kontaktör, 2 termik röle ne işe yarar, doğrusu anlayamadım. Bu konulara açıklık getirirsen yardımcı olmaya çalışırım. Ayrıca bu pano hidrofor panosu olduğundan senin druck şaltere (basınç şalteri) ihtiyacın olacak.

kardeş sen panonun içerisine yanyana kaotomatını yanına faz koruma rolesini daha sonra termik roleni ve kontaktörlerini diz 3 fazını kaotomatına gir çıkışından termik rolene gir onun çıkışından kontaktörlerine gir kontaktörlerinden çık motor uçlarına dagıt galiba motorun çift sargı baglantını yap pakonda galiba 0 1 2 konumlu kaotomatın çıkışlarından faz koruma rolesine l1 l2 l3 olarak faz gir birde 1 nolu klemense faz gir 2 nolu klemensten faz çıkıp paket şalterine gir şalterin 1 kademe faz ucunu 2 nolu kontaktörün kapalı kontagından geçir ve 1 nolu kontaktörün a1 ucuna bağla şalterin 2 nolu ucunuda direk olarak 21 nolu hız kontaktörüne bağla a2 uçlarına nötr bağlamayıda unutma ok

arkadaslar teşekkürler ilginize.

kusura bakmayın benim hatam. :-[

çift motor olduğunu söylemeyi unutmuşum.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri