3. El Yapımı CNC Makinem (Fotoğraflı ve Videolu)

gece prize takılı yattım sabah kalktığımda yangın yoktu güzel bir test :D hahahaha

öyle ha deyince kokpit olmuyo tasarlamak lazım çizim lazım kesip biçmek lazım boyamak lazım yazı kazımak lazım elektronikleri lazım bilgisayarda arayüz programı yazmak lazım..

öyle ha deyince kokpit olmuyo tasarlamak lazım çizim lazım kesip biçmek lazım boyamak lazım yazı kazımak lazım elektronikleri lazım bilgisayarda arayüz programı yazmak lazım..

Arayüzleri hangi dil yada programda hazırlıyorsun...

tmm bende biliyorum youtubeda videolarına baktım. güzel calışmaların vardır

önceden microchip 18f4550 ile çalışıyordum. usb ile devreyi tasarlayıp pc den visual basic de yaptığım programla flight simulator ile haberleştiriyordum. chip i programla sök tak devamlı devre tasarla.. icsp programlaması var ama beni bezdirdi çok vakit kaybı oluyordu.
artık arduino ile tasarlıyorum. arduino ethernet modül ile pc ye lan dan bağlıyorum. sioc programı ile çalışyıor direk. hiç bir arayüz programa gerek yok.

Arduino kolaylık .
ICSP haricinde " bootloader " ile çalışırken bile program değiştirebilirsin.

uçlar geldi çok şükür :D

hahaha eyvallah :)

4f 2mm ucu plekside denedim.

4 ağız olduğu için kaldırdığı talaş daha küçük parçalarda oluyor. çok daha rahat daha temiz iş çıkarıyor.
ısınma yok. benim kalıpçı taşlaması nın 1. kademesinde denedim en düşük hız ayarında.
200mm ile 250mm dakikada hız ile 1mm daldırarak çok rahat kestiğini tertemiz iş çıkardığını ve ısınmadığını keşfettim.

tavsiye olunur.

Forum istatistikleri

Konular
128,243
Kullanıcılar
450,051
Son üye
Rezly

Yeni konular

Geri