3 Eksen Masaüstü yapıyorum cnc tecrübelere ihtiyacım var. (freze tavsiyesi lazım)

Selam arkadaşlar masaüstü cnc yapacagım.. elektronik bilgim mevcut . mekaniktende anlarım . ama tasarıma karar veremedim basit birşey yapacagım . tavsiye etttiginiz cnc tasarımı veya şu malzemeden yap daha iyi olur dediğiniz birşey varsa yorum olarak atarsanız çok iyi olur..

şuan için sigma profilden yapmayı düşünüyorum 45x45 1 metre fiyatı 45 lira ... çok pahalı

MEKANİK PARÇALAR şase meydana çıkınca sipariş vereceğim.

AMA en önemlisi freze motoru .. hertz ve arelin modellerine baktım 0.75 kw olan modeller 300 350 lira arası değişiyor.. e inverteride katarsak oluyor 800 900 lira

o yüzden bana daha ucuz ve bunlar gibi yüksek devir dönebilen motor lazım..

el matkap motoru güçlü ama devir düşük

normal el gravür motoru da iş görmüyor

ebayde gördüğüm motor tam bana göre gibi ama kullanan varsa iyimidir kötümüdür bilemedim

video :

Mesela alttaki model 80 dolar .. bana bu tür motor lazım tr de satan bi site göremedim elinde olan veya bi yerlerde satıldıgını bilen varsa acil dönüş yaparsa sevinirim.. farklı önerilerede açığım..

ylrqBM.jpg

mzWoR1.jpg

EKSEN MOTORLARINI VE SÜRÜCÜLERİNİ TEMİN ETTİM ELİMDE.. 4 EKSEN KART HAZIRLANIYOR ODA GELECEK

j2G6An.jpg

oZRVyk.jpg

VL1DBr.jpg

CNC de başarılar. Aşağıdaki model devir ayarlı, 332 TL + KDV. Belki daha iyi fiyat bulursunuz
http://www.makinahirdavat.com/catinfo.asp?src=makita RT0700C&imageField2.x=12&imageField2.y=12

65809_buyuk.jpg

Ben de CNC de yeniyim kendim için yapmaya çalışıyorum. Bu modelin internette yorum ve videolarını görmüş ve almaya karar vermiştim. Alüminyum da işlemeyi düşünüyorum, zayıf kalabileceği endişesiyle vazgeçtim.

Sürücü gerekirse ve Allen Bradley marka düşünürseniz aşağıdaki firmadan fiyat almanızı öneririm.

http://www.vegaotomasyon.com.tr/

cevap için teşekkürler tam aradığım şey diyebiliriz. şuan tek sıkıntı sesi nasıl acaba çok ötermi ? acaba bundada diğer spindle motorlar gibi mile dogrudan baglantılı fan varmıdır eger varsa işim yaş benim..
çünkü evde çalısıcak makına komsulara ses gitsin istemem

allen bradley 0.75 kw sürücü fiyatıba baktım. 143 euro 400-450 liraya gelıyor.

Son düzenleme:
ses için sıkıntı olur diyorsan brushless diye geçen çin işi spindle satın al. ben kullandım 18mm mdfyi bile 8mm paso ile kesebiliyordum. 400w 18000 devir. kit halinde satılıyor aliexpresste 150 dolar civarı olmalı.. yada gel uğraşma arel 0.75kw al kurtul.. cnc'nin en önemli parçası bütün hepsi olmakla beraber spindle. asıl iş yapan parçayı bütün kullanıcılar gibi sona bırakınca ortaya memnuniyetsizlik çıkıyor...

kalıpçı taşlama yada frezeler çok sesli çalışırlar boştayken bile... eğer benim gibi komşu sorunun var ise kesinlikle gerçek bir spindle almanı öneririm..

1.5 kw arel - Delta FVD-ER kullanıcısıyım...

ses için sıkıntı olur diyorsan brushless diye geçen çin işi spindle satın al. ben kullandım 18mm mdfyi bile 8mm paso ile kesebiliyordum. 400w 18000 devir. kit halinde satılıyor aliexpresste 150 dolar civarı olmalı.. yada gel uğraşma arel 0.75kw al kurtul.. cnc'nin en önemli parçası bütün hepsi olmakla beraber spindle. asıl iş yapan parçayı bütün kullanıcılar gibi sona bırakınca ortaya memnuniyetsizlik çıkıyor...

kalıpçı taşlama yada frezeler çok sesli çalışırlar boştayken bile... eğer benim gibi komşu sorunun var ise kesinlikle gerçek bir spindle almanı öneririm..

1.5 kw arel - Delta FVD-ER kullanıcısıyım...

hocam yorum attıgınız iyi oldu şimdi size sorayım arel motorlarda motor şaftına üstte bağlı pervane var sesi çıkara şey 24000 devirde f-16 jet sesi çıkarıyor ben onun 3 kw modeline denk geldim ses öyleydi 0.75 de onun kadar çıkarır tahminimce.....

Şimdi ben fanı söküp (sökebilirsem tabi) yerine 120x120 220 v fan bağlasam problem yaratırmı =?

birde aliexpressten satın alırsam 150 dolar 450 liraya mal olacak %90 gümrüğede takılacak bu ürün için ne kadar vergi öderim ?vergiyi ödedikten sonra sorunsuz geliyor dimi uğraştırmasınlar sonra

Apartmanda çalıştıracağım için gürültü seviyesi benim için de önemli. Bir firmada görüşürken AREL için fanları kalitesiz, Karaköy'den iyi bir fan alıp değiştirirseniz gürültü epey düşer denmişti. Yapanlar olmuş.

Ben de apartmanda çalıştıracağım için gürültü seviyesi önemli. Bir firmada görüşürken AREL için fanları kalitesiz, Karaköy'den iyi bir fan alıp değiştirirseniz gürültü epey düşer denmişti. Yapanlar olmuş.

cevabınız için teşekkürler ben öyle yapıcam gibi zaten fabrika değil sonuçta evde çalışsa çalışsa en fazla 3 saat kesintisiz çalışır problem olacagını sanmıyorum .. pcb kazıma işi yapacagım. birde ufak tefek işler

Sessiz çözüm biliyorsunuz su soğutmalı spindle lar. Aliexpress de Çin malları var. Bu konuda bilgi ve deneyimim yok.

hocam yorum attıgınız iyi oldu şimdi size sorayım arel motorlarda motor şaftına üstte bağlı pervane var sesi çıkara şey 24000 devirde f-16 jet sesi çıkarıyor ben onun 3 kw modeline denk geldim ses öyleydi 0.75 de onun kadar çıkarır tahminimce.....

Şimdi ben fanı söküp (sökebilirsem tabi) yerine 120x120 220 v fan bağlasam problem yaratırmı =?

birde aliexpressten satın alırsam 150 dolar 450 liraya mal olacak %90 gümrüğede takılacak bu ürün için ne kadar vergi öderim ?vergiyi ödedikten sonra sorunsuz geliyor dimi uğraştırmasınlar sonra

ben arel spindleyi 18000 devirde kullanmadım.. ha evet pervanesi hava akışından dolayı ses çıkarıyor ama yinede bir kalıpçi taşlama yada freze gibi ses çıkarmıyor. ve tok sesi olduğu için rahatsız edici değil. özellikle yükteyken bu sesi anlıyorsununz.. ciyaklamak yerine rahat kesim yaptığını göreceksiniz.

kendi fanına müdahale etmek sakıncalı olabilir. şu şekilde, sen 18000 devirde motoru çevirirken senin dediğin fan daha az hava akışı sağlayacak, buda spindleni çok soğutamayacak.. bence kurcalama... atalarımız bile demiştir. çalışıyorsa elleşme diye.

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri