2d kesim yaparken z nin -19 dan -50 ye hareket etmesi

leo3542

Üye
2d kesim yaparken çizgi başlangıcında z nin -19 dan başlayıp çizginin sonunda -50 ye hareket etmesini nasıl sağlarız artcam de bu özellik varmı

şimdiden ilginiz için teşekkür ederim

2d kesim yaparken çizgi başlangıcında z nin -19 dan başlayıp çizginin sonunda -50 ye hareket etmesini nasıl sağlarız artcam de bu özellik varmı

malesef öyle bir özellik yok ama g-code ile oynayarak yapabilirsiniz

Eğik tablayı işlemek içinse altına takoz koy düzle...
Ya da [MENTION=16504]ahmetkayur[/MENTION] kardeşimizin önerisine çalış.

Ben var diye biliyorum. Olması da gerekir bence.
Alphacam olsa hemen söylerdim ama Artcam fazla bilmiyorum.
Bizim Artcam bilen arkadaşa sorar cevap veririm.
Eğer yoksa da "Yuhhh" derim yani...

Ben var diye biliyorum. Olması da gerekir bence.
Alphacam olsa hemen söylerdim ama Artcam fazla bilmiyorum.
Bizim Artcam bilen arkadaşa sorar cevap veririm.
Eğer yoksa da "Yuhhh" derim yani...

etkin olarak 1 yıldır artcamla yatıp kalkıyorum.Bildiğim tek yol (v-bit carving) orda da makinayı kandırmak gerekiyor. başka bir yöntemi varsa bende öğrenmek isterim.
alphacamı çok duydum hiç merak edip de bakmamıştım. ta ki routerde c eksen işim çıkana kadar.bayram tatilinde deneme amaçlı pc ye yükledim ve hiçbir kısmını anlamadım. eğitim videolarına baktım ama nafile. öğrenmek lazım :)

Alphacam rolyef dışında gayet başarılıdır. Ayrıca kolaydır da. İlk başta biraz uğraştırır ama alışınca çocuk oyuncağı.
Yukardaki örnek için mesela. Önce normal en derin kısıma göre normal finish bıçağı atanır daha sonra
"Edit Z point by point" seçeneği ile başlangıç Z düzeyi -19 olrak ayarlanır ve istenilen kesim yapılmış olur.

Not: Bıçakların eğimleri gözüksün diye materyali Top:-19 Bottom:-50 olarak ayarladım.
Bknz ek fotograf:

zedit.jpg

Yapılacak işe ait bir görsel yada çizim varsa eklersen daha fazla yardımcı olabiliriz.

hepinize teşekkürler ilginizden dolayı sorunum aslında şu ben suntalam işi yapıyorum ve jilet bıçak kullanıyorum. bıçak ikinci kesimden sonra kırmaya başlıyor.bıçakçıya sordum jilet çabuk ısınır bıçağı kesim yaparken aşağı yukarı hareket ettirerek kesmem gerektiğini söyledi

hepinize teşekkürler ilginizden dolayı sorunum aslında şu ben suntalam işi yapıyorum ve jilet bıçak kullanıyorum. bıçak ikinci kesimden sonra kırmaya başlıyor.bıçakçıya sordum jilet çabuk ısınır bıçağı kesim yaparken aşağı yukarı hareket ettirerek kesmem gerektiğini söyledi

DIA Bıçak kullanırsan hiç bişey olmaz... Topuzlar tavsiye olunur.

http://www.topuzltd.com/giris.php

paşam onun için kırılır falan dediler suntalam işlediğimiz için bi malumatın var mı

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,954
Son üye
yulaf177

Yeni konular

Geri