2500 Mt. mesafeye 6 kw yük için Kablo Çekilmesi

novell35

Üye
Arkadaşlar herkese merhaba. Yurt dışından bir proje geldi ve 2500 Mt. mesafeye 400V 6 kw yük bağlamışlar.
6 kw yük için 2500 Mt. mesafeye hesaplarıma göre en az 3x95+70 kablo gerekiyor. Bu da çılgın bir maliyet demek. Projede bir hata var ama elin Avrupalısı hata yapmaz diye düşünüyorum.
2500 Mt. mesafeye kablo çekmek mi mantıklı yoksa küçük bir O.G. / A.G. transformator koyup AL XLPE kablo ile işi bitirmek mi?

Teşekkürler

Arkadaşlar herkese merhaba. Yurt dışından bir proje geldi ve 2500 Mt. mesafeye 400V 6 kw yük bağlamışlar.
6 kw yük için 2500 Mt. mesafeye hesaplarıma göre en az 3x95+70 kablo gerekiyor. Bu da çılgın bir maliyet demek. Projede bir hata var ama elin Avrupalısı hata yapmaz diye düşünüyorum.
2500 Mt. mesafeye kablo çekmek mi mantıklı yoksa küçük bir O.G. / A.G. transformator koyup AL XLPE kablo ile işi bitirmek mi?

Teşekkürler
Cevap sorunun içinde ama muhtemelen yazim hatası var...

Güneş enerjisinden gitseniz? Kabloya yapacağınız yatırımı aküye yapın ?Bence alternatif yolları değerlendirmek gerek önce. Şartname şurtname varsa bilemem tabi.

Eğer yük günlük kısa sürelerde çalışacaksa. hesabınızı mesela 1kwatt a göre yapın. yük mahalline akü grubu ve inverter koyun. mesela 24 saat aküler şarz olsun. 4 saat 6kw yük çalışsın. 1kw lık kablo ile aküler şarz edilsin.

Teşekkürler
Yük hakkında biraz bilgi verseniz. Belki de verilen güç kurulu güç. Talep gücü belki daha düşüktür.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri