24000 btu inverter klima kaç amper çekiyor

Selamün aleyküm arkadaşlar. Ben 24000 bu inverted klima kaç amper çekiyor öğrenmek istiyorum.1 haftadır bir müşterimde sorun yaşıyorum klima 1 saat çalışıyor sonra motor devre dışı kalıyor elektriği ölçüyorum 120 ye düşmüş, klima kapalı veya ilk çalıştığında voltaj 220 klima 11 amper çekiyor, 160 kalkışlı regülatör taktım nötrü 2 topraklama çubuğu 1 levha topraklaması ile destekledim yine aynı, bu sorun beni strese soktu bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.teşekkürler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Notr hattinin saglamligini ve iletken kesitlerini kontrol etmelisin.yeni bir notr hatti ile destekle..yuksuz 220 olcum alabilirsin fakat yukte iken 120 lere dusmesi notr sorunu.

Notr hattını toprakla güçlendirdiği halde bu kadar düşme olması bence sorunun noturden olduğu anlamına gelmiyor.

Faz hattında da gevşeklik olabilir yuk bindikçe voltaj aynı şekilde düşer. Veya konut trafoya çok uzak ise gelen hat ince ise yuk bindikçe yine aynı sorun yaşanabilir.

Sorun notr de ise notr toprak arasında gerilim okunur. Sizde böyle bir durum var mıydı? Nortunuzun problemli olduğunu nasıl tesbit ettiniz?

Nötr toprak arası 22 faz toprak 240 faz nötr 210 220 arası

Bina girişinde trifazeyi de ölçün!Faz faz arası kaç volt var.Bazı binalarda kofra sigortası atıyor ve bazı elektrikçiler atan sigortayı değiştirmek yerine gelen fazın sigortasını iptal edip çalışan sigortaya bağlıyor eğer böyle bir durum varsa aşırı yüklenmeden dolayı da voltaj düşebilir bunu da kontrol edin bence!Bina girişinden pens ampermetre ile binaya gelen fazlardan çekilen amperi binaya gelen ve dairelere çıkan kabloların kesitlerini de mutlaka kontrol edin!

Nort toprak arası 22 volt ise sizin notr hattınızda bir noktada gevşeklik var. Eğer tesisat trifaze ise çok tehlikelidir. Bence bu voltajın nötrden dönmeme problemini en başta çözünüz sonra diğer problemlere bakınız.

Ben iyisi bakırköyde rezervasyon yaptırayım sabahtan beri dert sahibi oldum, sonradan fark ettim ki duvardaki split 10.9amper motor 10.3 amper ama motor 8 den başlıyor 11 e kadar amper çekiyor adam aynı marka farklı motor ve split takmış. Bundan olabilir mi, klima harici bütün mutfak araçları depo ısıtıcısı dahil çalışıyor

Yan veya en yakın daıredeki gerilimi ölçün, mumkunse seyyar kablodan ana panodan veya o komsudan hat çekip deneyin..

Ustad senin klimalarinda herhangi bir sorun yok.olcumlerde 120 volt gordugunu soyluyorsun..faz-notr voltaji, faz-toprak arasi voltajdan her zaman yuksek olur..olmalidir...ayni sorun defalarca basima geldi..notr hattini toprakla irtibatlandirmak bence en son yapilacak is..notr iletkenini hangi panodan geliyorsa kontrol et ve yenile..

Ustad senin klimalarinda herhangi bir sorun yok.olcumlerde 120 volt gordugunu soyluyorsun..faz-notr voltaji, faz-toprak arasi voltajdan her zaman yuksek olur..olmalidir...ayni sorun defalarca basima geldi..notr hattini toprakla irtibatlandirmak bence en son yapilacak is..notr iletkenini hangi panodan geliyorsa kontrol et ve yenile..
Teşekkür ederim siz nasıl aştınız bu sorunu?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,221
Kullanıcılar
450,007
Son üye
harunppp

Yeni konular

Geri