24 v ile çalışan alarm sistemi

mucahit-95

Üye
Kurmuş olduğum cihaz 24 v DC ile çalışıyor
24 v 2.5 amperlik trafo ile besliyorum.
Benim sorum cihaz elektrik kesildiği zaman kapanmasını 1 dk civarı geciktirmek istiyorum kondansatör bağlasam bu geçilmeyi saglayabilirmiyim eğer olursa kondansatörü sisteme paralel entegre edebilirmiyim trafonun çıkışına . Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Son düzenleme:
Kurmuş olduğum cihaz 24 v DC ile çalışıyor
24 v 2.5 amperlik trafo ile besliyorum.
Benim sorum cihaz elektrik kesildiği zaman kapanmasını 1 dk civarı geciktirmek istiyorum kondansatör bağlasam bu geçilmeyi saglayabilirmiyim eğer olursa kondansatörü sisteme paralel entegre edebilirmiyim trafonun çıkışına . Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

2.5 amper gücü 1 dakika verebilecek kapasitor sigasi çok büyük çıkacaktır.

Batarya ile desteklemeyi düşünmenizi oneririm.

Daha ucuza maal olur.

1.5 amper çekiyor cihaz 24 v aküyü paralel bağlasam sürekli şarj modunda olucak aküde patlama gibi veya bozulma gibi bir sorun oluşmazmı direk paralel baglayabilirmiyim

1.5 amper çekiyor cihaz 24 v aküyü paralel bağlasam sürekli şarj modunda olucak aküde patlama gibi veya bozulma gibi bir sorun oluşmazmı direk paralel baglayabilirmiyim
Paralel olmaz. Hatta paralel ama arada bir direnç ve çıkış hattına diyot koymalisiniz.

Uygun bir ara sema eklerim.

Şemanızı bekliyorum
Teşekkür ederin

Son düzenleme:
1643372903712.png

güç kaynağınızı 28v civarı ayarlayın. şekildeki devreyi kurun. hem akünüz şarz olur hemde kesintisiz yükünüzü beslemiş olursunuz. r2 şarz direnci 10 ohm 5 watt.

Teşekkür ediyorum devreyi kurup deneyeceğim r1 e yük yazmışsınız orayada cihazı bağlarım yükümü devreyi kuracagım tekrardan teşekkürler
Sol alt köşede tran 1m yazıyor onu anlamadım.
Bide 12v 7 amperlik 12v 1.3 amperlik 2 aküyü seri bağlasam 2 aküyüde şarj edermi amper farkları sıkıntı yapar mı

Son düzenleme:
Teşekkür ediyorum devreyi kurup deneyeceğim r1 e yük yazmışsınız orayada cihazı bağlarım yükümü devreyi kuracagım tekrardan teşekkürler
Sol alt köşede tran 1m yazıyor onu anlamadım.
Bide 12v 7 amperlik 12v 1.3 amperlik 2 aküyü seri bağlasam 2 aküyüde şarj edermi amper farkları sıkıntı yapar mı

R1 yüzünüz yerine

Tran yazan transformatör den geliyor. Asıl güç kaynağınız oluyor.

Peki aküler konusunda 12 v 2 akünün akım farkları olması sıkıntı yaparmı şarj olması veya devrede dengesizlik
Elimde 12 v 7 amper 12v 1.3 amper akü var elimdekileri kullanmayı düşündümde seri bağlar 24 v elde ederim ama akımları kafama takıldı. Bu arada yardımlarınız için teşekkür ederim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri