220v u trifazeye çevirebilirmiyim

alpedar

Üye
:'( arkadaşlar monofazeyi trifazeye çevirmek istiyorum yapabilirmiyim

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
evet arkadaşım motor kontrol etmek için nasıl çevirebilirim

peki arkadaşım bunu benim yapma imkanım yokmu yani illaki konvertörmü almam gerekiyo ben bi şekilde yakendi imkanlarımla yapamazmıyım ilgine teşekkürler

arkadasım bunu basta kondansatör olarak yardımcı elemanlarla yapabilirsin temel olarak anlatmam gerekirse 2 tane kondansatör düşün faz farkını 120 derece olarak kaydır ve bu işlemi 2 defa yap her yaptıgın kaydırmadan sonra bir uc cıkar yani ilk uç kendi fazın 2. uc 120 derece kaydırdıgın uc 3. uc 240 derece kaydırdıgın uc. bu sekilde 3 faz ve aralarında 120 derece faz farkı elde edersin ki bu da 220 voltu 380 yapar ama tabiki bu mantıgı bunu ayarlaman için gerekli devre elemanlarını kullanman gerekir.Ben sadece mantıgını anlatmak istedim kolay gelsin

arkadaşlar bişey sölemeyi unutmuş tamamlamak isterim bu yöntemle çalıştırdığın moturu tam kapasitede çalıştıramazsın dunun için birazdaha uğraşmak lazım

devamlı ayar yapman gerekmiyor ise trafo kullanabilirsin

bunu motor klamensinde yapacağın kondansatör bağlantısıylada halledebilirsin öncelikle motor klamensindeki köprüleri kaldıracaksın daha sonra U,V,W,uclarından herhangi ikisine 220v. bağla, diğer X,Y,Z,uclarından ikisine ise kondansatörün iki ucunu bağlayalarak motoru çalıştırabilirsin kondansatörün uclarını değiştirirsen yön kontolü yapabilirsin

sagu guzel anlatmıs olayı.ama dıger arkadaslarda dogru soylemıs motordan tam verım alamazsın.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,257
Kullanıcılar
450,080
Son üye
Yusuf02p

Yeni konular

Geri