220 volt çift kondansatörlü motor yön değiştirme

usta siyah kablolar motora elektrik girişi motoru çalıştıran kablo bağlı, fişi prize ters takmakla senin anlatdığın aynı olay, yani fişi prize ters takmakla ters mi dönecek.
Sevgili arkadaşım hem elektrikçi değilim diyorsun hemde söylenene kesin yorum yapıyorsun.Fişi ters çevirmenle sadece kalın siyah kabloyu değiştirmen aynı şey değil.Böyle yaparak motorda oluşan kutuplaşma yönünü değiştirirsin.İster kalın siyah kablo yada sadece ince kırmızı kabloyu yer değiştir.İki şekilde de motor dönüş yönü değişecektir.Kolay gelsin.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Evet elektrikçi değilim ama kalfalık yapacak kadar bilgim var, yani biraz anlarım ve birkaç motor devri değiştirdim.Bu motor içten bağlanmis işin içinden çıkamadım bobinajciya gittim, siyah kablolar hiç bir bağlantı veya köprü olmadan elektrik girişine gidiyor sarı kablolar anahtara yani platine gidiyor kirmizi kablolarda ters yaptık yine yön değişmedi, motorun bağlantıları ictenmiş bizde açmadik motoru yaptığım sehpaya ters bağlayarak çözüme gittik hepinize teşşekkür ederim saygılarımla iyi çalışmalar.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri