220 volt çift kondansatörlü motor yön değiştirme

dandan54

Üye
IMG_20180204_164356.jpg
iyi akşamlar ilk önce belirteyim elektrikci değilim. kendim odun kesmek için makina yaptım motor zayıf geldi bu motoru buldum, fakat ters yönde calışıyor nasıl yön değiştiririm klemensli olsaydı yapardım ,motor 220 volt çift kondansatörlü 2.2 kw 2800 dd üsteki iki kalın siyah hafif beyaza boyanmış kablolar elektirik bağlantı diğerlerini ana sargı yardımcı sargı hangisi anlamadım.​

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İşaretlediğim kabloların yerini değişin ANASARGI ucları.

IMG_4022.JPG

Moderatör tarafında düzenlendi:
o kablolar elektrik fişine gidiyor, fişi prize ters takmak gibi olmuş.

Hiçbir eke karışmadan, siyah kabloları ortadan kesin ve yer değişin, daha sonra deneyin.

usta siyah kablolar motora elektrik girişi motoru çalıştıran kablo bağlı, fişi prize ters takmakla senin anlatdığın aynı olay, yani fişi prize ters takmakla ters mi dönecek.

Motor sargilarindan gelen kırmızı kabloları yer değiştirerek deneyin

kırmızılar olabilir denicem ,sarı kablolar motor arkasındaki anahtara gidiyor anahtar motor dışında pervanenin altında.

Doğrudur, motor devreye girince yardımcı sargiyi devreden çıkaran anahtar o. Şüphem vardı ama sarı anahtara gidiyor diyorsanız şüphem kalmadı. Kırmızılar yardımcı sargı. Uçlari değiştirince işinizin hallolacagini düşünüyorum. Deneyince haber verirsiniz

Kırmızı ve siyahların yer değişmesi aynı mevzu, sizin için hangisi kolay ise onu değişin, siz eklere dokunmadan siyahların yerini değiştiniz zaman veya kırmızıları yerini değiştğinizde aynı işlemi yapmış olacaksınız, size tecrübe olması açısından ikisinide deneyebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri