220 v Led Projektör

Verilen link incelendiğinde ürünün 50W olduğu görülmüştür.
Uygun soğutucu, çalıntı resimde işaretlendiği gibi olmalıdır.
LED.png

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Ne yapmamız lazım abi driverli urunmu kullanalım bunların LED projektör olarak fiyatları daha uygun ama 2 ayda gidiyor.Sogutucu iyi aslında macunda kullanıyorum ssrleri yapistirdimiz macun

Daha önce bende merak edip araştırmıştım nasıl oluyor diye. LED in kendi üstünde driver görevi gören eleman oluyor. Ama ömrü kısa oluyor. Çoğunda topraklama kablosu bile yok. Aşağıdaki videoda bir arkadaşımız driverli ve driversız LED projektörün karşılaştırmasını yapmış. Çıplak gözle görülemeyen dalgalanma mevcut. İncelemenizi öneririm.
Tamir işine hiç girmeyin derim. Bozulan projektörleri peyderpey kaliteli driverli projektörle değiştirmenizi öneriyorum

Bencede driverli bir led projektor ile degistirin. Ufacik chipin icine ne kadar saglikli driver yetiştireceklerki?

Siz bir adet 50 watt led ve surucu alip armaturunuzun icine guzelce yerlestiriniz.

Daha önce bende merak edip araştırmıştım nasıl oluyor diye. LED in kendi üstünde driver görevi gören eleman oluyor. Ama ömrü kısa oluyor. Çoğunda topraklama kablosu bile yok. Aşağıdaki videoda bir arkadaşımız driverli ve driversız LED projektörün karşılaştırmasını yapmış. Çıplak gözle görülemeyen dalgalanma mevcut. İncelemenizi öneririm.
Tamir işine hiç girmeyin derim. Bozulan projektörleri peyderpey kaliteli driverli projektörle değiştirmenizi öneriyorum
Videoda daha iyi anlaşılıyor driverli ürün kullanmak daha mantıklı.

Video koyacaktim ama desteklemedi.Ayni olay bizimkilerdede var
IMG_20180223_001922.jpg

LED teknolojisi sürekli gelişen bir sektör olup, gelecekte nasıl bir yol izleyeceği kestirilemeyeceği aşikardır. Birçok firmada 220V ile çalışan LEDler için Ar-Ge devam ediyor. Ama şu anlık ekseriyeti 12V ile çalışmaktadır.
Gel gelelim konuyu açan arkadaşın sorununa.
Sizin sorununuz bence LED'in kendinden kaynaklanıyor. 12V ile çalışıyor dedik ya, onu 220V Şebeke geriliminden düşürüyoruz. Bunun için de elektronik komponentler kullanılıyor. Diyelim ki şebeke geriliminizde bir yerlerde bir sıkıntı var. Çok bariz bir sorun yoksa bu PCB'deki (220V'tan 12V'a düşüren anakart) elektronik elemanlar (kondansatör, bobin, diyot vs vs.) zamanla zarar görecektir. Bu da sizin 2 ay çalışmayı açıklıyor. Direkt bozulmuyor da zamanla bozuluyor.
Gelelim çözüme. Kesinlikle iyi bir LED projektör kullanmanız gerekiyor. PCB dedik ya biraz önce. Onun diğer adı da trafo. Trafonun içerisindeki elemanların gerilim aralıklarının farklı olması gerekiyor. Elektronikle uğraşanlar çok iyi anlayacaktır, aynı devreyi yapmanın birden fazla yolu var. Maliyeti düşürmek için basit elemanlar kullanılıyor, bu da kaliteyi düşürüyor.
Benim bizzat incelediğim ve çok hoşuma giden iki marka LED projektör var. Türk üretimi, üstelik sizin gibi sorunla karşılanlar için sürekli sürekli para vermektense 2 yıl garanti veriyor. Herhangi bir sorunda direkt değişim imkanı sunuyor.
Aşağıya ürünlerin linkini bırakıyorum. Ürün özellikleri, açıklama kısmında mevcut. Belki sorunlarınız için çözüm olabilir.
Ürünle ilgili sorularınız varsa satıcı firmayla görüşebilirsiniz. Bana yöneltebileceğiniz bir sorunuz varsa ulaşabilirsiniz. Yeterince açık olmadıysa daha net açıklayabilirim.

Link:
NA-DE : https://www.3faz.com/nade-50w-led-projektor-6500k-103031226
Pelsan : https://www.3faz.com/pelsan-50w-led-projektor-5617-1071

Sanırım içinde dönüştürücü yok, bunun yerine bir LED 3,5V olmak üzere 60 kadar LED seri (belki iki sıra) bağlanıp önüne tek bir ortak sınırlayıcı direnç ve yarım dalga doğrultucu diyot eklenmiş. Kullanımdaki titreşimin sebebi de bu olsa gerek.

Seri olunca, bir LED chip arıza yapsa komple cihaz çöp oluyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri