220 -- 9 v

karyolla

Üye
Merak ettiğim bişey var.Şimdi adaptörler 220 v. 9 a çevirdiğinde.Eletrik 220 volt mu tüketirler yoksa 9 volt mu.Yani sayaca 220 volt mu işliyor 9 v mu?

Şimdi 220 volt geliyor ve adaptörde deyişeme uğruyor mantıken.220 volt çıkıyor.

Merak ettiğim bişey var.Şimdi adaptörler 220 v. 9 a çevirdiğinde.Eletrik 220 volt mu tüketirler yoksa 9 volt mu.Yani sayaca 220 volt mu işliyor 9 v mu?

Şimdi 220 volt geliyor ve adaptörde deyişeme uğruyor mantıken.220 volt çıkıyor.

elektrik sayaclari voltaji olcmez, tuketilen enerji miktarini "kwh" cinsinden gosterir. ayrica adaptorlerin volt'u ampere donusturmesi gibi bir sey soz konusu da degilder, amper adi uygulanan gerilimin siddetidir. boylece guc adaptorun besledigi yuke gore degisim gosterir, yani elektrik faturasi kabarir veya normal olarak gelir.

yani ben her türlü 220 voltluk mu harcıyorum, adaptör 9v a çevirse bile

sn karyolla akım nedir voltaj nedir bunları bilmek lazım. Adaptör 220voltta çalışır evet. Tüketim eşittir çekilen akımdır. Akım ne kadar yüksekse o kadar elektrik sarfiyatı yani ödeyeceğiniz para fazla demektir. Adaptörün şebekeden çektiği akımda gücüne göre ve bağladığınız alıcının çektiği akıma göre değişkenlik gösterir. Bu tür konuları öğrenmeye eğiliminiz varsa. Başta dediğim gibi voltaj (gerilim) nedir kaç çeşittir akım nedir direnç nedir. aralarında nasıl bir bağlantı vardır. Bunları bilmeniz lazım. Bunları öğrenince sorunuzun cevabını kendinizde çözeceksiniz zaten.

doğru haklısınız.Yardımlarınız için sağolun

Forum istatistikleri

Konular
128,610
Kullanıcılar
450,611
Son üye
batbat

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri