2023 cumhurbaşkanlığı ve millet vekilliği seçimleri

Kim kazanırsa kazansın heyecan devam ediyor geçim derdi .
Sonrası gerçeklere dönüş .
Üstadım bugun pikniğe gidelim dedik 2 bin lira harcadım durduk yerde. Kesinlikle geçimin kolaylaşması lazım

Bu gün internetim bitti. Sabunlu kaldığım için gidip bir kaç kilo internet alam dedim.
1 aydır molada olan GSM operatöründen 6 aylık internet istedim.
Daha önce 6 aylık internet 350TL idi. 6 ay kullanmıştım. Diğer operatörü 1 ay kullanıp yine bu operatörden 6 aylık alam dedim.
Kasadaki GIZ size paket yükleyemiyorum dedi hattınız bloke olmuş.
Yaff nasıl olur dedim. Daha 1 ay önce sizin hattınızı kullanıyordum. 1 Ay ara verdim diğer operatörü kullandım şimdi yine sizden yükleme yapacağım dedim.
Sonra hattım incelemeye alındı. 6 aylık vergi borcum varmış :D
Yaf dedim bu ön ödemeli hat. TL yükleyip internet alıyorum.
Olsun dedi devlet sizden vergi istiyor. Aylık 9.45TL
Ben YUHURDAK dedim. Ne yapacağız?
Kasadaki GIZ önce vergileri ödeyeceksiniz. Hattınız açılınca ben size dilediğiniz paketi yükleyeceğim.
Eyi dedim öyle yapak. 75TL yükledik.
10dk bekledikten sonra hattım açıldı. Yeni ücretlendirme gereği 6 aylık 50GB paketi 450 KAAT olmuş.
Paşa paşa bu parayı da ödedikten sonra paketi koltuğumun altına alıp eve geldim.
Diğer operatör de haliyle benden vergi isteyecek. Yani kullan kullanma bu vergiyi ödeyeceğiz.
Yorumları sizlere bırakıyorum.

@Mr_YAMYAM hocam ben de bu konudan mustaribim. Benzer durumlarla karşılaştım. Faturalı her şey dahil dediklerinde sanırım vergi içinde oluyor. Diğer türlü paket alımlarında her ay için artı iletişim vergisi isteniyor. Böylece rakipler arasında pazarlama stratejisi olarak tarifeleri ve paketleri bir miktar düşük göstermiş oluyorlar!

@Mr_YAMYAM hocam ben de bu konudan mustaribim. Benzer durumlarla karşılaştım. Faturalı her şey dahil dediklerinde sanırım vergi içinde oluyor. Diğer türlü paket alımlarında her ay için artı iletişim vergisi isteniyor. Böylece rakipler arasında pazarlama stratejisi olarak tarifeleri ve paketleri bir miktar düşük göstermiş oluyorlar!
6 aylık kötü paket 450TL
Aylık 10TL düşük gösterseler ne olur ki,
Önceleri ön ödemeli (faturasız) hatlarda vergiler dahil idi.
Aynı kotaya sahip faturalı hat talep etsem aylık 115TL isteniyor. 6X115=690 kaat eder.
Ben 450+60 verdim=610 GAYME.
Tek fark şu.
Faturalı hatlar 1 yıllık taahütlü oldukları için sabit fiyat garantisi var. 6 ay sonra yine bir zam gelirse zamlı almak zorundayım. Eee diğeri de 1 yıllık zaten.

Ben cep telefonumu da faturasız kullanıyorum. Ama kullanmadığım zaman sadece vergi kesiliyor. Kullanmadığım zaman GSM ücreti ödemiyorum.
Peki kaç abone kullanmadığı halde paketlere kaçar lira ödüyor acaba?

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri